Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ginkgo Biloba (Гінкго Білоба) - Гінкго дволопатевий. Сімейство гінкгові

Рослина Гінкго білоба, види, опис, фото

Гінкго Білоба реліктова листопадна рослина заввишки до 40 м., з унікальною для голонасінних вееровідною дволопатовою формою листя, на тонких черешках довжиною до 10 см. Гінкго Білоба рослина дводомна, чоловічі дерева продукують пилок в серёжковідних зборах, на жіночих деревах розвиваються насінні зачатки на довгих ніжках . Запилюються дерева Гінкго Білоба вітром пізньою весною, на 25 - 30 рік життя дерева, тільки тоді з'являється можливість сказати, яке воно жіноче або чоловіче.

гінкго білоба рослина

Назва гінкго походить від китайського слова гін-кіо, яке означає срібляста слива, що відноситься до плодів жіночих дерев Гінкго Білоба, які виглядають як слива-мірабель на довгій плодоніжки. Рослина Гінкго Білоба займає особливе становище. Дерево Гінкго Білоба не відноситься ні до хвойних (хоча має шишки), ні до листяних, і сьогодні по праву вважається найвідомішою живою копалиною, так як було роспрастронено в Центральній Європі в пізньому третинному періоді, близько 30 млн. років тому. Льодовиковий період витіснив цю цікаву рослину на невеликий ареал в Китаї, і зараз в дикому вигляді Гінкго Білоба росте тільки на сході Китаю. Дерева Гінкго Білоба пережили появу ящура, перших птахів і прихід та відхід мамонтів.

В даний час Гінкго Білоба широко культивується в більшості ботанічних садів. У ландшафтному озелененні як декоративна рослина. У декоративному садівництві цінується за красу ажурного листя. Дерева Гінкго Білоба добре стійкі до сильних вітрів і снігових заметів. Восени листя жовтіє і швидко опадає.

Види Гінкго Білоба, опис, фото по зростанню і переваги:


Зона зимостійкості 5А

Ginkgo Biloba (Гінкго білоба - Гінкго дволопатеве)

Гінкго дволопатеве оригінальне величне з ажурним листям, листопадне дерево. У молодому віці має конічну форму, в подальшому ця правильність втрачається, з віком широке, з розлогими довгими, мало розгалуженими гілками. В молодості часто повільно зростаюче. У 30 років досягає близько 8-12 м. висоти, доросла рослина 15-20-30 (35) м. заввишки і 10-15 (20) м. шириною, річний приріст 35-40 см., і в ширину 25 см. Листя світло-зеленого кольору, віялоподібні, шкірясті, з довгими черешками. Восени яскраво золотисто-жовтого кольору. Морозостійкий, теневинослив. Виносить: спеку, міський клімат, сильне забруднення повітря. В Європі не хворіє. Вимоги до грунту і вологості невисокі, добре росте на всіх культивованих грунтах, від помірно сухих до вологих, від кислих до лужних. Коріння сильні, стрижневі, глибокі. Старі дерева утворюють на нижньому боці сильних гілок і стовбурі повітряні кореневі нарости, які можуть досягати метрової довжини. Про їх призначення до сих пір мало відомо. Рекомендується для великих садів і парків, придорожніх алеях, в одиночних посадках.


Ginkgo Biloba (Гінкго дволопатеве) 'Horizontalis'

Сорт 'Horizontalis' частіше зустрічається в штамбової формі як невелике деревце з повільноростучими горизонтальними гілками, утворює плоску парасолькоподібну крону з широко віддаленими гілками. Висота залежить від місця щеплення, штамб близько 2,5 - 4,5 висотою, в старості ширина дорівнює висоті або навіть перевершує її. Пагони міцні, розташовані горизонтально. У віці 10 років крона близько 2 м. шириною. Інші ознаки і переваги як у інших представників виду. Рекомендується як солітер.

Зона зимостійкості 5А

 


Ginkgo biloba (гінкго двулопастноe) 'Mariken'

Прекрасний карликовий сорт з кулястою або плоско-кулястою щільною кроною, з короткими пагонами, гілки товсті, віддалені або підняті, як правило щеплений на високий штамб. У віці 10 років виростає до 1 м. діаметром. Зазвичай вирощується штамбової форми, тому висота залежить від місця щеплення. Інші ознаки і переваги як у інших представників виду. Рекомендований для одиночної посадки в невеликих садах і для контейнерних композицій.

Зона зимостійкості 5А

 


Ginkgo biloba (гінкго двулопастноe) 'Pendula'

Схожий на сорт 'Horizontalis'. Найчастіше пропонується в штамбовой формі як невелике дерево зі злегка плакучими гілками, які утворюють парасолькоподібну крону, яка у віці 10 років досягає до 2 м. В діаметрі. Інші ознаки і переваги як у інших представників виду. Використовується на невеликих ділянках і в японських садах.

Зона зимостійкості 5А

 

 


Ginko biloba (гінкго дволопатеве) 'Saratoga'

Невелике листопадне повільно зростаюче дерево, в 30 років досягає до 7-9 м. Вис. Листя шкірясті, вееровідние, злегка гофровані по краю, розташовані на кінцях пагонів. Інші ознаки і переваги як у інших представників виду. Рекомендується для невеликих садів. Ефективний в одиночних посадках на газонах.

Зона зимостійкості 5А

 

 


Ginko biloba (гінкго дволопатеве) 'Tit'

Карликовий повільноростущий сорт конусоподібної форми, що досягає в віці 10 років близько 1,5 м. висоти. Гілки густі, жорсткі, підняті, з характерними вузлами. Інші ознаки і переваги як у інших представників виду. Для невеликих ділянок і японських садів.

Зона зимостійкості 5А

 

 


Ginko biloba (гінкго дволопатеве) 'Tremonia'

Цікавий колоновидний сорт, що досягає в віці 30 років близько 10 м. заввишки і 0,8 м. шириною. Гілки розташовані вертикально вздовж стовбура. Інші ознаки і переваги як у інших представників виду. Використовується як солітер в садах і як алейні дерево в міському озелененні.

Зона зимостійкості 5А

 

 


Якщо розділ, види Гінкго Білоба, був Вам цікавий, поділіться будь ласка з друзями.

За Лайк Велика Подяка!