Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кипарисовик (Chamaecyparis) сімейство кипарисових

Кипарисовик сорти і види, фото

Кипарисовик (Chamaecyparis), рід представлений вічнозеленими однодомними деревами та кущами. У роді 6 видів, що ростуть в Північній Америці в Японії і на Тайвані. Високі види кипарисовика розвиваються в колонновидной дерево з правильною формою крони і міцною деревиною яка дуже довго протистоїть шкідникам і дереворуйнуючих грибам.

З 6 видів в наших центрально європейських садах культивуються тільки 4 види. Серед них такі дикі види, як Chamaecyparis nootkatensis та Chamaecyparis pisifera, які в природі ростуть як дуже сильні, значні дерева. Всі вони являють собою більш-менш конусоподібні дерева з прямим стовбуром і звисаючими вершинками пагонів і гілок.

Гілки плоскі, хвоя луската, хрестоподібно розташована, з нижньої сторони часто білувата. Чоловічі квітки з'являються у великій кількості, і досить декоративні (C. Lawsoniana). Жіночі квітки розташовані по одиноко на бічних гілках і малопомітні. Шишки дрібні (до 8 мм.), кулясті, тверді, дерев'янисті, з опуклими лусками, з вістрям або без нього, дозрівають вже на перший рік. Сім'я з двома крильцями.

Кипарисовик (Chamaecyparis) фото

Розмножується насінням, живцями, щепленням. Віддає перевагу вологим грунтам, уникає вапняних. Теневинослів. Стійкий до умов міста. Довговічний.

Оскільки види Chamaecyparis легко мутують, садівники за останні 100 років вивели величезну кількість варіантів форм росту і забарвлення хвої. Кипарисовики це велика і дуже різноманітна група вічнозелених хвойних рослин, в міських парках і садах кипарисовики можуть створити цікаву картину.

Розглянемо найбільш декоративні невибагливі морозостійкі види і форми кипарисовик (Chamaecyparis), які без особливих проблем можуть застосовуватися в декоративному озелененні по всій території України:


Chamaecyparis lawsoniana (Кипарисовик Лавсона)

Ареал поширення кипарисовика Лавсона в природі в горах на північному амереканскому узбережжі Тихого Океану, піднімається невисоко в гори, де селиться по вологим прибережним долинам на висоті до 1700 м. над рівнем моря. На батьківщині дерево висотою 30-40 м. з діаметром стовбура до 3 м. У середній смузі в культурі його розміри значно менше, близько 1,5 -3 м. висоти. Коренева система поверхнева з великою кількістю тонких коренів, до складу грунту він невибагливий, може рости на всіх культивованих, не надто сухих садових грунтах, оптимально розвивається на помірно поживних садових грунтах, від свіжих до вологих, кислотність може коливатися в широких межах, починаючи від кислих і закінчуючи слаболужними. Великою перевагою є його стійкість до шкідників і хвороб, він практично не схильний до хвороб. Кипарисовик Лавсона світлолюбний, але може рости і в півтіні, сорти в забарвленні яких присутній блакитний та жовтий тон, в тінистих місцях насиченість кольору знижується, але в цілому декоративність зберігається. Кипарисовик Лавсона один з найкрасивіших представників хвойних рослин, багатюща різноманітність форм дозволяє використовувати його в будь-яких комбінаціях, призначеннях і стилях, а також в контейнерному варіанті.

Декоративні садові різновиди кипарисовика Лавсона:

 

Зона зимостійкості 6А

Chamaecyparis lawsoniana (Кипарисовик Лавсона) 'Columnaris'

Швидкозростаюче дерево в формі прямої колони, крона розгалужується від самої землі, зберігає форму і в старості. Річний приріст у висоту 20 см., в ширину 5 см., В 10 років досягає 3-4 м. висоти, доросла рослина близько 6-10 м. висотой. і 1-1,5 (2) м. шириною. Хвоя сіро-блакитна, пізніше більш блакитно-зелена. Невимогливий до грунту і клімату, стійкий до промислових викидів, тіньовитривала. Один з найбільш морозостійких сортів кипарисовика Лавсона. Рекомендується садити окремо і як елемент садових композицій. Чудова рослина для живоплоту.


 

Зона зимостійкості 6А

Chamaecyparis lawsoniana (Кипарисовик Лавсона) 'Dart's Blue Ribbon'

Цінний швидко зростаючий, колоновидний сорт, досягає в 10-річному віці 3 м. висоти. Хвоя яскраво-блакитна. До грунтів і вологості невимогливий, особливо морозостійкий. Використовується як кольоровий і формовий елемент в композиціях.


 

Зона зимостійкості 5В

Chamaecyparis lawsoniana (Кипарисовик Лавсона) 'Ivonne'

Кипарисовик з конічною щільно закритою кроною, гілки ростуть прямо, віялоподібно розгалужені, відрізняється високою морозостійкістю і швидким зростанням. У 10 років досягає 2.5 м. вис., доросла рослина близько 5-7 м. висоти і шириною 2-3 м., дуже старі екземпляри можуть бути ще вище. Хвоя золотисто-жовта або чисто-жовта, в тіні зеленувато жовта, взимку зберігає забарвлення. Потребує родючих, вологих грунтів. Рекомендується в якості елемента в садових композиціях. Добре переносить стрижку, в даний час вважається найкращою жовтою формою.


Зона зимостійкості 6А

Chamaecyparis lawsoniana (Кипарисовик Лавсона) 'Pelt's Blue' - 'Van Pelts Blue'

Невелике струнке конусовиде швидкозростаюче дерево, гілки ростуть строго вертикально. У 10-річному віці досягає висоти 3 м. Доросла рослина близько 5-8 м. висотой і шириною 1,2-1,5 (1,8) м. Хвоя яскравого сталевого кольору з блакитним нальотом. В даний час вважається самим блакитним кипарисовиком з колоновидною формою. Вимоги до грунту і вологи - середні. Сорт морозостійкий. Рекомендується для кольористичних композицій.


Зона зимостійкості 6А

Chamaecyparis lawsoniana (Кипарисовик Лавсона) 'Stardust'

Ширококонусовидний сорт, досить швидко зростаючий, близько 20-25 см. в рік, досягає в віці 10 років 2 м. висоти, доросла рослина близько 8-10 м. висоти, і шириною 3.5-4 м. Пагони перисті, густо розташовані, золотисто-жовті, зберігають колір навіть всередині куща. В Європі він з'явився лише тільки в 1965 році, а в 2002 році виграв премію Королівського садівницького товариства. Для вирощування потребує родючих і вологих грунтів. Сорт морозостійкий. Добре переносить стрижку. Рекомендується для кольористичних садових композицій.


Chamaecyparis nootkatensis (Кипарисовик нутканський або жовтий)

Ареал поширення кипарисовика нутканській в природі, узбережжя Північної Америки, від Орегона до південної Аляски. Зростає в горах, піднімається на висоту 2500 м., на глибоких, прохолодно-вологих, переважно кислих грунтах. Дикі види на батьківщині досягають висоти 30-40 м., 5-7 м. ширина. Коренева система поверхнева, до грунтів в цілому дуже не вимогливий, потрібно тільки досить вологий грунт і повітря, це його рідна стихія. Кількість поживних речовин на другому плані після водопостачання. Світлолюбний, може рости і в півтіні, дуже зимостійкий. Кипарисовик нутканський один з найкрасивіших представників хвойних рослин, особливо слід приділити увагу плакучим формам.

Декоративні садові різновиди кипарисовика нутканського або жовтого:

 

Зона зимостійкості 5В

Chamaecyparis nootkatensis (Кипарисовик нутканський) 'Aurea'

Досить швидкозростаюче, із симетричною, конусоподібною кроною дерево, річний приріст у висоту близько 25-30 см., в ширину 15 см., з віком з сильним, прямим стовбуром і сильними, густими піднятими або розлогими гілками зі злегка звисаючими вершинками пагонів. У віці 10-років досягає 2,5 м. вис., доросла рослина 15-20 м., дуже старі екземпляри можуть бути значно вище. Дикі види досягають на батьківщині 30-40 м. вис., ширина 5 (7) м. Забарвлення молодих приростів жовтувата, потім зеленувато-жовта, неяскрава. Вимоги до грунту і вологості середнє, уникає вапняних грунтів. Морозостійкий. Через поверхневу плоску кореневу систему молоді рослини можуть постраждати взимку на дуже сухих місцях. Тіньовитривала. Рекомендується для посадки в великих садах і парках.


 

Зона зимостійкості 5В

Chamaecyparis nootkatensis (Кипарисовик нутканський) 'Aureovariegata'

Повільно зростаючий сорт, конусоподібної форми. У віці 10 років виростає до 2 м. вис. Бічні пагони мальовничо пониклі, крона плакуча. Хвоя зеленувато-блакитна, частина пагонів жовто-кремова. Вимоги до грунту і вологості середні, бажає за краще вологе повітря. Краще виглядає в одиночній посадці на видних місцях.


Зона зимостійкості 5В

Chamaecyparis nootkatensis (Кипарисовик нутканський) 'Compacta'

Карликова форма густой яйцевидной або кулястой форми. Зростає кущ порівняно повільно, щорічно додаючи 5-7 см. у висоту і 8-10 см. в ширину, в 10 років досягає ок 1 м. вис. Розміри дорослої рослини не перевищують 1,5-1,8 м. Діаметр куща 2,5-2,8 м. іноді до 3,0 м. Пагони короткі, сильно розгалужені, одні лежать в горизонтальній площині, інші відходять в сторони під різним кутом, розростаються нерівномірно, в результаті формується асиметрична, неправильна, разом з тим, приваблива, дуже густа, компактна округла крона. Хвоя ніжна, зелена з блакитним восковим нальотом. Вимоги до грунту і вологості середні, любить відкриті, сонячні місця, хоча може рости і в сквозной тіні. Зимостійкість висока. Рекомендується для вирощування на невеликих ділянках, поблизу будинків, в невеликій змішаній групі рослин, для альпійських гірок.


Зона зимостійкості 5В

Chamaecyparis nootkatensis (Кипарисовик нутканський) 'Glauca'

Швидко зростаючий сорт, с симетричною, конусоподібної форми. Річний приріст у висоту близько 25-30 см., в ширину 15 см. Досягає в 10 років 3 м. вис. Розміри дорослої рослини 15-20 м. заввишки, дуже старі рослини можуть бути вище. Ширина 5-6 (7) м. Гілки дуже сильні, густі, підняті або розлогі, гілки та пагони товщі, ніж у інших сортів, часто сильно звисають, пагони злегка звисають, важкі. Хвоя зеленувато-блакитного кольору. Вимоги до грунту і вологості середні, уникає вапняних грунтів. Тіньовитривалий. Морозостійкий. Виносить шкідливі викиди. Рекомендується для посадки в великих садах і парках.


Chamaecyparis nootkatensis (Кипарисовик нутканський) 'Jubilee'

Красива плакуча форма, досить швидкозростаюча, з надзвичайно вузькою пірамідальною витонченою формою дерево з сильним центральним лідером. Річний приріст близько 20- 25 см., в 10-річному віці досягає 2.5 м вис. Пагони довгі, звисають, зелені. Вимоги до грунту і вологи - середні. Прекрасна форма для одиночних посадок в невеликих садах.

Зона зимостійкості 5В

 

 


 Chamaecyparis nootkatensis (Кипарисовик нутканський) 'Klippert'

Досить новий казково-гарний сорт плакучої форми в культурі, схожий на популярний сорт 'Pendula', але у 'Klippert' форма стрункіша з численними звисаючими гілками, і не настільки плакучя як у 'Pendula', хвоя блакитно-зелена. Швидкість зростання швидка, річний приріст близько 20-30см., у віці 10 років близько 3 м. вис. і 0,7 м. в діаметрі. Розміри дорослої рослини до 9 м. і 1,5 м. в діаметрі. Бічні пагони і верхівка пониклі. Вимога до грунту і вологості середні. Рекомендований для солітерних посадок.

Зона зимостійкості 5В

 


 Chamaecyparis nootkatensis (Кипарисовик нутканський) 'Pendula'

Кипарисовик нутканський Пендула казково красивий сорт, один з найкрасивіших сортів серед плакучих хвойних дерев. Широко розлога, ширококонічеськая плакуча форма дерева. Хвоя темно зелена, бічні пагони і верхівка звисають. Швидко зростаючий сорт, річний приріст у висоту становить 15-25 см., в 10 років досягає близько 3 м. вис. доросла рослина досягає до 10-15 м. вис., діаметр крони близько 3,5-5,5 м. Помірні вимоги до грунту і клімату. Красиве дерево, рекомендується як солітер, на видному місці.

Зона зимостійкості 5В

 


 Chamaecyparis nootkatensis (Кипарисовик нутканський) 'Variegata'

Один з найбільш нарядних двоколірних форм. Крона, симетрична, пірамідальна. Стовбур прямий, рівний, скелетні гілки довгі, злегка дуговидно вигнуті, верхівка і кінці пагонів пониклі. Росте повільно, в 10 років досягає 1,5 м. вис. Хвоя пофарбована дуже привабливо, зелена з великою кількістю розкиданих білих цяток. Вимоги до грунту і вологи середні. Ефективно виглядає в солітерних посадках.

Зона зимостійкості 5В

 

 


 

Chamaecyparis obtusa (Кипарисовик тупий)

Ареал поширення дикого виду кипарисовик тупий в природі, вологі дощові гірські ліси Японії, піднімаючись на висоту від 500 до 1500 м. над рівнем моря, на багатих поживними речовинами, вологих, добре дренованих, не вапняних грунтах. У природі досить велике, високоросле дерево, досягає 35-40 м. в висоту з товстим масивним стовбуром. У культурі його розміри незрівнянно менше. Светолюбив, виносить півтінь, віддає перевагу гумусним, свіжим, вологім, добре дренованим, родючим почвам, від слабокислих до слаболужних.

Декоративні садові різновиди кипарисовика тупого:

 

Chamaecyparis obtusa (Кипарисовик тупий) 'Drath'

Кипарисовик тупий Драс цікавий, повільноростучий, узкоконіческий кущ. У 10 років досягає близько 2 м. вис. Хвоя сіро-зеленого кольору. Гілки прямі, дуже товсті (схожі на пагони плауна). Потребує родючий і вологий грунт. Рекомендується для японських і кам'янистих садів, а також змішаних композицій, особливо в маленьких садочках. Росте на сонячних і напівтінистих місцях.

Зона зимостійкості 6А

 

 


 Chamaecyparis obtusa (Кипарисовик тупий) 'Nana Gracilis'

Карликовий, дуже декоративний повільноростучий кущ з неправильною, ширококоніческой кроною. В 10 років досягає близько 0.5 м вис. Щільно зростаючі гілки мають форму скрученої раковини і блискучу, темно-зеленого кольору, хвою. Потребує досить родючих і вологих грунтів, в затишному місці. Рекомендується для малих, японських і кам'янистих садів. Росте на сонячних і напівтінистих місцях.

Зона зимостійкості 5В

 

 


 

Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний)

Ареал поширення дикого виду кипарисовик горохоплодний вологі влітку гірські райони Японії, на вологих, багатих грунтах. У природі кипарисовик горохоплодний досить велике, високоросле дерево, близько 30-40 м. В культурі розміри рослини приблизно вдвічі менше. В умовах культури вимагає родючих грунтів і періодичного поливу. Погано мириться з сухістю повітря, рекомендується періодично проводити дощування. Светолюбив, але, разом з тим, і тіньовитривалий. Велика розмаїтість садових форм і висока морозостійкість дозволяють широко використовувати цей красивий вид в помірно холодних вологих районах. Завдяки великій кількості форм використання кипарисовика горохоплодного різноманітне: контейнери, гірки, одиночні посадки.

Декоративні садові різновиди кипарисовика горохоплодного:

 

Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Boulevard'

Кипарисовик горохоплодний Бульвар конусоподібний щільний, компактний кущ, в молодості росте дуже повільно, з віком помірно, досягає в 10 років близько 2 м. висоти, доросла рослина досягає до 5 м. висоти, і 1,2-2 м. шириною. Хвоя м'яка, неколюча, влітку сріблясто-блакитна, взимку сіро-блакитного кольору, один з найбільш блакитних сортів серед декоративних хвойніков. Морозостійкий і невимогливий, росте на всіх культивованих, дренованих садових грунтах, досить стійкий до промислових викидів, погано переносить тривалі періоди спеки і посухи. Найкраще росте на родючих, вологих грунтах на відкритому місці. Рекомендується для малих, присадибних садів.

Зона зимостійкості 5В 


 Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Bady Blue'

Мутант популярного сорту 'Boulevard' відрізняється від свого прабатька густішою, компактною кроною. Характерним повільним зростанням, спочатку овальний, з віком широко-конусоподібна форма крони. У віці 10 років досягає близько 0,6 м. висоти і 0,9 м. ширини. Хвоя ігловідна, ніжна, м'яка, сріблясто-блакитна. Потребує досить родючих і вологих грунтів. Рекомендований для невеликих ділянок і колірних композицій.

Зона зимостійкості 5В

 

 


 Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Curly Tops'

Мутант сорти 'Boulevard'. Дуже декоративний, повільноростучий, з щільною, конусоподібною формою кущ. Досягає в віці 10 років до 1,5 м. висоти. Хвоя ігловідна, м'яка, зі скрученими кінцями, нагадує каракуль, яскраво сріблясто-блакитного кольору. Потребує родючих і м'яких грунтів. Рекомендований для невеликих ділянок і колірних композицій.

Зона зимостійкості 5В

 

 


Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Filifera'

Дерево з розлогою ширококоніческой кроною. Швидкоросле, в 10 років досягає 2.5 м вис. Пагони тонкі, довгі, декоративно звисають, на кінцях гілок ниткоподібні. Хвоя лускоподібна, темно-зелена. Потребує родючий, вологий грунт. Рекомендується для парків і великих садів, в групових і одиночних посадках.

Зона зимостійкості 5В

 

 


 Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний)  'Filifera Aurea'

Ширококонічний кущ, що досягає в 10 років 1.5 м. висоти. Розгалуження нетипове, гілки ниткоподібні, звисають. Хвоя золотисто-жовтого кольору. Невимогливий до грунту і вологості. Світлолюбивий, росте на сонячних місцях. Рекомендується для малих садів, одиночних посадок і садових композицій.

Зона зимостійкості 5В

 

 


 Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний)  'Filifera Aurea Nana'

Карликовий повільнозростучий сорт плоско-кулястої або округлої форми кущ, досягає в віці 10 років до 0,4 висоти, ширина приблизно діаметром 0,6 м., доросла рослина досягає близько 1,5 м. в висоту і в два рази ширше. Пагони звисають, шнуровідние. Колір яскраво золотисто-жовтий, зберігає колір взимку. Світлолюбивий, виносить невелику тінь. Вимога до грунту і вологості середнє. Грунти, від свіжих до вологих, від кислих до лужних. Рекомендується для невеликих садів, альпійських гірок та альпінаріїв.

Зона зимостійкості 5В


 Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний)  'Filifera Nana'

Карликовий дуже повільноростущий, плоско-кулястої або округлої форми кущ, у віці 10 років 0,5 м. висоти. Пагони тонкі, верёвкообразно звисають, зеленого кольору. Потребує вологий і родючий грунт. Росте на сонячних і напівтінистих місцях. Рекомендується для малих і кам'янистих садів, альпійських гірок та альпінаріїв.

Зона зимостійкості 5В

 

 


Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Nana'

Кипарисовик горохоплодний Нана карликовий сорт, дуже повільноростущий, утворює подвушковидну крону. Річний приріст 2,5 см. або менше. Досягає в віці 10 років до 0,3 м. висоти, і 0,5 м. діаметр. Пагони густо розташовані, кучеряві, яскраво-зелені. Вимоги до грунту і вологи середні. Віддає перевагу сонцю до півтіні. Рекомендується для контейнерів, альпінаріїв, гірок.

Зона зимостійкості 5В

 

 


Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Nana Aureovariegata'

Подушковидна форма, дуже повільноростущая, річний приріст менше 2,5 см. В 10 річному віці досягає лише 0.2 м. висоти при діаметрі 0.4 м. Пагони короткі, кучеряві, густі, темно-зелені з невеликими розкиданими жовтими фрагментами. Вимоги до грунту і вологості середні. Віддає перевагу сонцю до півтіні. Рекомендується для невеликих садів, альпійських гірок та альпінаріїв.

Зона зимостійкості 5В

 

 


Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Plumosa'

Конусоподібний швидко зростаючий сорт, річний приріст у висоту близько 15-20 см., в ширину 10-15 см. Досягає в віці 10 років близько 2 м. висоти, з віком швидкість росту слабшає. З віком утворює невеликі дерева. Доросла рослина досягає до 10-12 м. заввишки і близько 4-5 м. діаметр крони. Крона ширококонічеськая або пірамідальна, симетрична з красивим правильним силуетом, з щільними дугоподібно піднятими перисто-кучерявим пагонами. Хвоя луската і ігловідна, яскраво-зеленого забарвлення. Потребує родючих і вологих грунтів, миритися з нетривалим застоєм води у верхніх шарах грунту. Тіньовитривалий, стійкий до промислових викидів. Сорт особливо цінний для формування і живоплотів. Висаджується в ряду через 06-08 м.

Зона зимостійкості 5В 


Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Plumosa Aurea'

На відміну від 'Plumosa', 'Plumosa Aurea' нижча жовта форма. Кипарисовик горохоплодний 'Plumosa Aurea' конусоподібний досить швидко зростаючий сорт, характер росту такий же, як і 'Plumosa'. У молодому віці приріс активніший, дерево додає щорічно 15-20 см., потім темп зростання сповільнюється, і приріст не перевищує 7-10 см. Досягає в віці 10 років близько 1,5 м. висоти. З віком утворює невелике дерево. Доросла рослина досягає до 8-9 м., висоти і близько 3,0-3,5 м. діаметр крони. Дерево з густою щільною формою, широко-конусоподібне, симетричне з красивим правильним силуетом, з дугоподібно піднятими перисто-кучерявим пагонами. Хвоя луската і ігловідна, яскраво-жовтого забарвлення. Потребує родючих і вологих грунтів, від кислих до лужних. Светолюбив, стійкий до промислових викидів. Рекомендується для одиночних посадок, змішаних колористичних композицій.

Зона зимостійкості 5В


Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Plumosa Aurea Compacta'

Густий повільноростущий кущ, спочатку округлої, потім широко-конусоподібної форми. У віці 10 років досягає близько 1 м. заввишки. Хвоя у вигляді лусочок і голок, золотисто-зеленого забарвлення. Краще росте на родючих і вологих грунтах, сонце любивий. Рекомендується для невеликих садів як колірний акцент.

Зона зимостійкості 5В

 

 


Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Snow'

Кипарисовик горохоплодний Сніг дуже привабливий білосніжний низький кущ з плоско-кулястої, пізніше конусоподібною кроною. Кущ з сизо блакитно-зеленою хвоєю поцяткованими білими кінчиками, здається покритий інеєм, особливо виражено навесні. Повільноростучий, у віці 10 років до 0,5 м. висоти, і 0,8 ширини. Доросла рослина досягає до 2 м., висоти і близько 2 м. ширини. Пагони дрібні, ніжні, м'які, густо розташовані. Забарвлення молодих пагонів кремово біла, потім блакитно-зелена. Кілька чутливий до відкритого жаркого сонця і посушливим вітрам, хвоя підгорає. Краще посадка на захищеному місці, яке затінене від спекотного післяполудневого сонця. Потребує родючих і вологих грунтів, толерантний до забруднення повітря. Рекомендується для невеликих садів, як колірний елемент композицій, контейнер рослина.

Зона зимостійкості 5В


Chamaecyparis pisifera (Кипарисовик горохоплодний) 'Sungold'

Прекрасна карликова форма з полушаровидной формой крони, в 10 років 0.5 м. висоти, річний приріст 3-4 см., доросла рослина досягає максимум в висоту до 1 м. і 2 м. в діаметрі. Пагони тонкі, ниткоподібні, звисають красиво до землі, розростаються рівномірно. Хвоя лускоподібна, м'яка, жовто-зелена або золотиста. Вимоги до грунту і вологи середні. Рекомендується висаджувати в сонячному місці, в кам'янистих і вересових садах.

Зона зимостійкості 5В

 


Багатюща різноманітність садових форм кипарисовика дозволяє використовувати його в будь-яких комбінаціях, призначених стилях, а також в контейнерному варіанті. Кипарисовики красиві, як одиночна рослина, так і в різноманітних групах і живоплотах. Тільки потрібно пам'ятати, що яскраві різновиди з жовтою і блакитною хвоєю потребують великої освітленості.

Якщо розділ, види кипарисовика, і його декоративні садові форми і сорти, був Вам корисний, поділіться будь ласка з друзями. 

Щиро Дякуємо за Лайк!