Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Метасеквойя (Metasequoia) сімейство кипарисових (Cupressaceae)

Рослина Метасеквойя фото і опис

Метасеквойя це цікава листопадна хвойна рослина, довгий час вважалася копалиною з третинного періоду, поки не була випадково виявлена в 1941 році в Китаї як живе дерево. З 1947 року культивується в садах і парках, а також в експериментальних лісових культурах.

Метасеквойя (Metasequoia) рід хвойних дерев сімейства Кипарисові (Cupressaceae), раніше відносили до застарілого сімейства таксодієвиє (Taxodiaceae), рід зустрічається в природних умовах тільки в провінціях Китаю Сичуань і Хубей, зростає по схилах гірських ущелин, уздовж струмків і в лощинах, утворюючи разом з іншими деревами змішані ліси. Довгоживучі вік деяких рослин перевищує 600 років.

Метасеквойя листопадне дерево досягають до 40 м. заввишки при діаметрі стовбура до 2,5 м. Форма крони нерівномірно пірамідальна, з віком, куляста. Росте дуже швидко, в 10-15 років досягає висоти 10-12 м. Кора темно-коричнева, зморшкувата, відшаровується. Хвоя голчаста, дрібна, плоска, ніжна, світло-зелена зверху і сизо-зелена знизу. Влітку зелена, восени червоно-коричнева, опадає разом з укороченими пагонами.

Чоловічі квітки однодомні, кінцеві і зовнішні в розгалужених суцвіттях. Жіночі квітки з 22-26 плодолістніками, перехресно-супротивні; верхня і нижня пари стерильні. Шишки висячі на довгому черешку, дрібні 1-1,5 см, з 20-28 лусками, по 5-9 семяпочек на кожній; шішечние лусочки щитовидні, дерев'янисті, насіння крилаті по всьому колу.

Рослина Метасеквойя фото і опис

Метасеквойя тіньовитривала, але краще росте на добре освітлених місцях. Необхідно захищене від холодних вітрів місце. Не любить рости в безпосередній близькості від інших дерев. Вологолюбна, віддає перевагу вологим добре дренованим кислим грунтам, не любить застою води, в період вегетації необхідна достатня кількість вологи. Любить вологу погоду, засуха несприятливо позначається на швидкості росту і подальшої зимівлі.

Метасеквойя гліптостробоідна – фото, опис характерних рис, умови вирощування, застосування в ландшафтному дизайні:


Metasequoia glyptostroboides (метасеквойя китайська, або метасеквойя гліптостробоідна, або метасеквойя бороздчатошишечна)

У природі росте в тінистих вологих гірських лісах Китаю в провінціях Хубей і Сечуань, на висоті 700-1350 м., на родючих добре дренованих кислих глинистих грунтах. Листопадні стрункі швидкозростаючі дерева, з густою конусоподібною кроною, прямим стовбуром, сильно потовщеним біля основи і тонким на верху. Гілки в молодості підняті по діагоналі, у старих дерев горизонтальні, в нижній частині злегка звисають. Дуже швидко зростаючі, річний приріс в молодості може досягати більше 1 м., через 10 років 40-60 см., пізніше тільки 30-40 см. Дерева ростуть в середньому до 25-35 м. висоти, рідше зустрічаються екземпляри близько 40 м. висоти і 7-10 м. шириною. Хвоя голчаста, світло-зелена, 20 мм. довжиною, восени хвоя опадає разом з короткими пагонами. Осіннє забарвлення від жовтого до червоно-коричневого кольору. Шишки яйцевидні або округлі, 2-2,5 см. довжиною. Світлолюбна, виносить невелике затінення. Віддає перевагу свіжим або вологім, багатим, кислим або лужним грунтам, росте також на помірно сухих піщаних грунтах, але приріст помітно менший. Молоді рослини можуть пошкоджуватися морозом. Виносить міський клімат, переносить затоплення. Рекомендується висаджувати у вологих місцях, поряд зі ставками і струмками, в великих садах і парках. Зона зимостійкості 6А


Якщо розділ Метасеквойя, умови вирощування та використання в ландшафтному дизайні, був Вам корисний і цікавий, поділіться будь ласка з друзями в соціальних мережах: 

Велика Подяка за Поширення!