Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Псевдотсуга або лжетсуга (Pseudotsuga) сімейство соснових (Pinaceae)

Псевдотсуга або лжетсуга види, опис фото

Псевдотсуга одне з найвищих і швидкозростаючих хвойних вічнозелених рослин. Більшість видів цього роду представлені величними часто величезними однодомними деревами. Висота їх сягає 100 м. діаметр стовбура до 5 м.

За будовою хвої кори формою крони вони дуже схожі на ялиці, але шишки різко відрізняються. У псевдотсуги шишки висячі, між криючими лусочками шишок відростають характерні виступаючі відростки.

Шишки Псевдотсуга

Шишки дозрівають в рік цвітіння. Розмножується насінням і вегетативно.

Псевдотсуга морозостійка. Використовується для посадки в невеликих групах, хороша в поєднанні з декоративними кущами. Дуже перспективна в озелененні завдяки гарній хвої і численним оригінальним шишкам, дуже декоративна. Добре підходить для високих формованих живоплотів, не боїться регулярної обрізки. 

Псевдотсуга або Лжетсуга, види і сорти, назви і фото, опис характерних рис, умови вирощування, застосування в ландшафтному дизайні: Pseudotsuga menziesii (псевдотсуга Мензиса, або псевдотсуга Дугласа, або псевдотсуга тіссолистяна, або дугласія)

Одне з найвищих і швидкозростаючих вічнозелених хвойних рослин, дерева досягають висоти 90-100 м. і 5 м. обхват стовбура, деревина дуже цінна. У культурі висота дерев 30-50 м., швидкоростуча, річний приріст у висоту 40 см., в ширину 20 см., в 30 років досягає близько 20 м. висоти. У природних умовах дерева живуть 500-700 років, зрідка зустрічаються екземпляри вік яких близько 1000 років, в культурі живе 100-150 років. Ареал поширення в природі на північному заході Північної Америки, по долинах скелястих гір на висоті 600-2600 м. Габітус дерева нагадує ялину звичайну, струнке дерево, в молодості з правильною широко-конусоподібною кроною, з віком стовбур потовщується, крона стає розлогою з сильними горизонтальними ярусними гілками, з тонкими трохи звисающими бічними пагонами. Хвоя серповидно вигнута розташована на пагонах дворядно по спіралі, тонка, довга 3 см. завдовжки, м'яка, темно-сизо-зелена, блискуча, знизу з двома білими смугами, на молодих приростах на тон світліша, живе до 8 років. Шишки висячі довгасто-яйцеподібні, 5-10 см. завдовжки і 2-3,5 см. діаметром, покриті тризубчатими лусочками які помітно більші лусок з насінням. Шишки з'являються у віці 12-25 років, молоді шишки рожево-червоні, зрілі світло-коричневі, дозрівають в перший же рік. Коренева система на нормальних грунтах типова стрижнева, корені добре освоюють земельний напівкруглий ком, нарощують кореневу масу з розвиненими тонкими коріннями на глибину до 1-1,4 м. На помірно щільних глинистих грунтах формує поверхневу кореневу систему. Світлолюбна, виносить затінення. Маловимоглива, зростає на всіх свіжих - вологих основних добре дренованих гумусних глинистих або піщано-глинистих грунтах. Добре росте на помірно сухих місцях, кислих або слаболужних, уникає занадто сухих або заболочених грунтів. Морозостійка, але іноді страждає від пізніх заморозків, від яких як і від інших пошкоджень швидко оговтується завдяки своїм високим регенеративним здібностям, мириться з затіненням, але не виносить забрудненого повітря. На відміну від ялин не утворює грубий гумус. Використовується для пейзажних композицій, на лісових ділянках, для великих садів і парків, добре переносить регулярну стрижку, прекрасно підходить для високих формованих живоплотів. Зона зимостійкості 5В

Має ряд декоративних форм з яких найбільший інтерес представляють: 


Pseudotsuga menziesii (псевдотсуга Мензиса) 'Fletcheri'

Карликовий кущ з плоскою подушковидною нерегулярною кроною. Гілки розташовані горизонтально сильно розгалужені густі, розростаються виражено нерівномірно, укладені ярусами одна на одній. Повільноростущий, річний приріст 12-15 см., доростає до 2-3 м. в діаметрі і 1 м. в висоту. Хвоя м'яка, зелена, матова, з блакитним відтінком, при розтиранні пахне яблуком. Світлолюбна, може рости в півтіні, рівень освітленості на декоративності не позначається. До грунтів і вологи невимоглива, росте на будь-яких добре дренованих свіжих або вологих садових грунтах. Стійкий до низьких температур. Рекомендується для альпійських гірок і вересових садів. Зона зимостійкості 5В


 Pseudotsuga menziesii var. glauca (псевдотсуга Мензиса)

Швидкоросле дерево з правильною симетричною пірамідальною або широкопірамідальной формою крони, досягає після 30 років близько 15 м. висоти. Гілки розташовані як у ялини але не так рівномірно. Хвоя блакитно-зелена, хвоїнки короткі близько 2 см. завдовжки. Світлолюбна, переносить півтінь. Інші ознаки, грунт і особливості як у Pseudotsuga menziesii. Рекомендується для великих садів і парків, для високих формованих живоплотів. Зона зимостійкості 5В 


Pseudotsuga menziesii (псевдотсуга Мензиса) 'Pendula'

Високе красиве плакуче дерево. Швидко зростаюча, досягає великих розмірів. Бічні гілки довгі спочатку відходять від стовбура горизонтально вираженно не рівномірно, сильно розгалужені особливо на кінцях, пониклі уздовж прямого стовбура надаючи рослині витончену мальовничу форму. Крона асиметрична, в молодому віці компактна, з віком стає широко розлогою. Хвоя насичено-зелена з синюватим відтінком, довга, м'яка. Інші ознаки, шишки, грунт і особливості як у Pseudotsuga menziesii. Добре виглядає у великих пейзажних групах. Зона зимостійкості 5В Псевдотсуга або лжетсуга добре переносить регулярну стрижку, прекрасно підходить для високих формованих живоплотів.

Якщо розділ види псевдотсуга або Лжетсуга і її декоративні садові форми, умови вирощування та використання в ландшафтному дизайні, був Вам цікавий і корисний, поділіться будь ласка з друзями в соціальних мережах. 

Велика Подяка за Поширення!