Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Juniperus (Ялівець) сімейство Cupressaceae (Кипарисових)

Ялівець види і сорта, опис фото

Великий рід Juniperus (Ялівець) налічує близько 70 видів, які поширені в північній півкулі від Арктики до тропічних гір. Рід ялівець представлений невеликими вічнозеленими рослинами - це невеликі або середньо-великі часто багато штамбові дерева (висотою 10-12, рідше до 30 м.), багато кущових високих, низьких і карликових плоскозростаючих грунтопокривних кущів.

Для роду ялівець характерно те, що хвоя у всіх молодих рослин голковидна, а у дорослих різних видів може бути або голкоподібна, або луската. Голковидні колючі. Лускаті дрібні притиснуті до втеч, попарно супротивні, або, рідше, в триланкових колотівках.

Ялівці світлолюбні посухостійкі морозостійкі та невибагливі до грунтових умов рослини. Їх потужне коріння проникаючи глибоко в грунт і тягнучись під землею в усі боки на десятки метрів, здатні добувати воду і поживні речовини з найбідніших грунтів. Тому ялівець росте на засолених пісках морських узбереж (ялівець прибережний), і в гірських пустелях (ялівець китайський), на мшистих болотах серед хвойних лісів Півночі (ялівець звичайний) і на вапняних грунтах в горах. Одні види ялівців заселяють гірські схили від їх підніжжя до самих вершин піднімаючись на висоту 4000 м., iнші легко переносять суворі умови полярних снігів в арктичній зоні. Багато ялівців є характерними мешканцями кам'янистих схилів і скель. Середньоазіатські ялівці що ростуть в горах комфортно почувають себе при температурах від +40 до -30°C.

Найбільш характерна біологічна особливість всіх ялівців, крім їх яскраво вираженого світлолюбства і поверхневого залягання бічних коренів, становить вкрай повільне зростання, навіть в оптимальних умовах існування. Ялівці відрізняються завидним довголіттям. Дуже часто в горах можна зустріти «почесних старців» з товстими перекрученими стовбурами і потворно вигнутими гілками - дерева у віці 800-1000 років які до сих пір дають приріст і багато шишок з доброякісним насінням.

Ялівець - рослина унікальна ще й тим, що виділяє фітонцидів в 6 разів більше ніж інші хвойні, і в 15 разів більше ніж листяні породи. Ялівці володіють унікальнійшою властивістю, очищають і оздоровлюють повітря. У ялівцевих лісах дуже легко і вільно дихається. Ялівець цілеспрямовано оздоровчо діє на організм.

Плід ялівцю - соковита шишка, це головна відмітна ознака роду. Він має кулясту або кілька подовжену форму і в зрілому вигляді виглядає як ягода, яку в побуті називають шишкоягоди або навіть ялівцевою ягодою. Шишки деяких видів ялівців дозрівають протягом трьох років з моменту запилення. До кінця першого року вони досягають свого остаточного розміру, але все ще залишаються зеленими. До кінця літа другого року вони стають м'якими, синьо-чорними або темно-бордовими з сизуватим восковим нальотом. Залежно від виду ялівцю в шишці може бути від одного до 12 насінь. Зрілі насіння коричневі, тверді, легко відокремлюються від смолистої м'якої шишки. Осипання дозрілих шишок починається в кінці літа і триває до глибокої осені. Поки насіння не звільняться від м'якоті шишок вони не проростають, але тривалий час залишаються життєздатними. М'якоттю шишок ласують бджоли, проколюючи шкірку що сприяє більш швидкому їх дозріванню.

Ялівець (Juniperus) фото

Плоди ялівцю ягодо-образні шишки мають лікувальні властивості, але їстівні і використовуються в медичних цілях, виключно плоди "ялівцю звичайного"! Решта видів ялівцю шишкоягоди щитаються слабо отруйними або отруйними, тому краще з ними не експерементувати.

Ялівець звичайний найпоширеніший вид, плоди шишкоягоди м'ясисті, соковиті, великі, близько 6-9 мл. Шишкоягоди вживаються в сирому і сушеному вигляді, стигла шишкоягода синювато-фіолетового кольору з буро-зеленою м'якоттю, з терпким ароматним пряним смаком. При вживанні ялівцевих шишкоягод, ротова порожнина, шлунок, очищається від бактерій, поліпшується травлення, поліпшується склад крові.

Сушені ягоди заготовляють восени, дозрілі фіолетово-сині ягоди збираються і сушаться при температурі не вище 30 °C, сушені ягоди використовуються для лікувальних цілей, мають бактерицидні та фітоніцидні властивості. Використовуються в кулінарії як спеції, додають блюдам специфічний аромат. З сушаних ягід ялівцю звичайного, роблять настоянки, сиропи, відвари, заварюють чай, ялівцевий чай є чудовим засобом для боротьби із захворюваннями верхніх дихальних шляхів і відхаркувальний засіб. Ялівцевий чай: на одну склянку окропу столова ложка сушаних ягід ялівцю звичайного, настоюється півгодини і принімаєтся третина склянки три рази в день. Якщо ви використовуєте плоди ялівцю в лікарських цілях, слід пам'ятати, що використовувати їх можна тільки при нормальній роботі органів травлення, в разі загострення шлунка, печінки, нирок, не можна використовувати ягоди ялівця, вони можуть привести до поганих наслідків. Не тільки ягоди, а й інші частини ялівцю, гілочки, хвоя, є лічебними, і використовуються в лікувальных цілях, але вони є слабо отруйними або отруйними, самостійно в домашніх умовах не потрібно експериментувати.

Основними агентами розселення ялівців є різні види тварин. За солодкими соковитими поживними шишками полюють і пернаті, і чотириногі мешканці лісу. Насіння ялівця покриті міцною оболонкою що захищає зародок. Проковтнуте сім'я безперешкодно проходить через травний тракт, залишаючись непошкодженим здатним до проростання.

Хвоя ялівцю ігловідна або луската, покрита товстим шаром кутикули і восковим нальотом. Молоді голковидні листя ялівцю зберігаються на рослині 8-10 років. Пізніше вони змінюються більш короткими, таким же голкоподібним або лускатим листям.

Ялівці як уже зазначалося, в основному світлолюбні, посухостійкі, не вимогливі до грунту, легко витримують стрижку, морозостійкі рослини. Розмножуються насінням, необхідна стратифікація. Можна розмножувати і зеленими живцями взятими з п'ятою торішньої деревини, бажано з молодих рослин. Сланкі форми легко розмножуються відводками.

Ялівець це дуже велика і дуже різноманітна група декоративних невибагливих вічнозелених хвойних рослин. Від стелющихся грунтопокривних кущів до досить високих дерев. Дуже декоративні в невеликих групах, одиночних посадках, застосовуються для закріплення грунту на схилах, горах, берегах річок. 

Розглянемо найбільш декоративні види і сорти ялівцю, назви і фото, опис характерних рис, умови вирощування, застосування в ландшафтному дизайні: Juniperus chinensis (Ялівець китайський)

У природних умовах росте в Північно-Східному Китаї, Північній Кореї. Дводомні або однодомні невисокі вічнозелені дерева або кущи, з пірамідальной або колоновидной формою крони. Хвоя молодих пагонів голковидна, на верхніх гілках лусковидна, блакитно зелена. У жіночих екземплярів переважає лусковидна хвоя, у чоловічих голковидна. Шишкоягоди численні дрібні майже чорні з рясним восковим нальотом, дозрівають в рік цвітіння. Розмножується насінням і живцями. Добре переносить міський клімат і викиди шкідливих речовин. Маловимогливий до значення pH, родючості і вологості грунту. Морозостійкий, але в перші роки в молодих рослин можуть підмерзати кінчики пагонів, з віком морозостійкість підвищується. Ялівець китайський з успіхом використовується в одиночних і групових посадках, при вирощуванні бажано проводити дощування, так як ялівець китайський чуйний до вологості повітря.

Декоративні садові різновиди ялівцю китайського:


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Blaauw'

Повільноростущий кущ з воронковидной кроною і строго піднятими жорсткими пір'ястими гілками. Річний приріст у висоту 10 см. в ширину 5 см., в 10 років досягає 1.5 м. висоти, доросла рослина близько 2-2,5 м. висота і 1,5 (2) м. шириною. Хвоя луската, густа, сіро-блакитна. Світлолюбивий, виносить невелике затінення. Вимоги до грунту і вологості невисокі, невимогливий до значення pH. Стійкий до забруднення повітря. Рекомендується для маленьких присадибних ділянок, японських садів, альпінаріїв, для вирощування в контейнерах. Зона зимостійкості 5А


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Blue Alps'

Швидко зростаючий вертикально-кущистий чагарник або маленьке деревце з сильними скелетними гілками і трохи звисаючими кінчиками пагонів, часто з одним прямим стовбуром. Річний приріст становить 12-15 см. у висоту, в 10 років досягає близько 2 м. висоти, доросла рослина близько 2,5-4 м. висота і 2-3 м. шириною, можна зустріти старі екземпляри зріст яких близько 5-6 м. вис. Хвоя дуже декоративна яскрава зелено-сріблясто-блакитна, дуже жорстка 1 см. завдовжки. Світлолюбивий, не любить навіть невеликого затінення, в затінених місцях втрачає декоративність. Віддає перевагу сухим або свіжім помірно родючім грунтам, від кислих до лужних. Рекомендується для одиночних посадок, садових композицій або контейнерного озеленення. Зона зимостійкості 5А


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Ekspansa Variegata'

Широко розростающийся низькорослий кущ з частиною стелющихся пагонів. Повільноростучий, в 10 років досягає 0.3 м. висоти при діаметрі 1.2 м. Хвоя зелено-блакитна, має форму голок або лусок. Характерною рисою є ділянки пагонів кремового кольору хаотично розміщені на кущах. Світлолюбивий, виносить слабку півтінь. Вимоги до грунту і вологості невисокі, добре розвивається на кам'янистих і піщаних сухих грунтах. Рекомендується для невеликих присадибних кам'янистих і японських садів. Зона зимостійкості 5В 


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Iowa'

Кущ з прямою колоновидною формою крони, досягає в віці 10 років близько 1,5 м. висоти. Хвоя голчаста-луската, зелена з легким блакитним відтінком. Сорт рясно плодоносить. Зимостійкий, світлолюбивий, невеликі вимоги до грунту і вологі. Рекомендується для огорож і груп. Зона зимостійкості 5А

 

 


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Kaizuka'

Один з найбільш оригінальних сортів ялівцю з екзотичним зовнішнім виглядом. Крона нерегулярно широка з виступаючими бічними пагонами, але деякі екземпляри ростуть досить симетрично - конусоподібні з живописно виступаючими пагонами, кожен кущ з своєрідною не повторной кроною. Зростання середнє, 10-ти річні екземпляри близько 1,5 метрів висоти, ширина в кожної рослини різноманітна, доросла рослина близько 5-6 м. заввишки. Хвоя м'яка, луската, насичено-світло-зелена. Середні вимоги до грунту і вологі. Досить низька морозостійкість, рекомендований для південних приморських районів. Особливо гарний в одиночних посадках, прекрасно підходить для японських садів. Зона зимостійкості 6А


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Kuriwao Gold'

Сильнорослий широкий кущ, в 10 років досягає 1.5 м. висоти і 2 м. в діаметрі. Хвоя золотисто-зелена. Пагони висхідні. Світлолюбний, невимогливий до грунту і вологи, зимостійкий. Рекомендується для великих садів і парків. Зона зимостійкості 5А

 

 

 


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Monarch'

Високий швидко зростаючий кущ з асиметричною колоновидною кроною. В 10 років досягає 1.5-2 м. висоти і 1,0-1,2 м. діаметр крони. Хвоя зелено-блакитна, колюча. Віддає перевагу відкритим сонячним місцям, до грунту і вологі невибагливий. Рекомендується для японських і вересових садів, для одиночних і групових посадок. Зона зимостійкості 5А

 

 


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Obelisk'

Сильнорослий кущ, щорічний приріст становить 22-25 см., спочатку узькоконічна форма крони, пізніше ширококонічна або пірамідальна. Скелетні гілки численні, прямостоячі, короткі, тонкі, сильно розгалужені. У молодих рослин відходять під дуже гострим кутом верх, в результаті формується узькоконічна крона. З віком відходять під менш гострим кутом і крона стає ширококонічной або пірамідальною. У будь-якому віці крона правильна, симетрична, з чітким красивим силуетом. У 10 років досягає до 3 м. висоти і близько 1,2-1,5 м. діаметр крони. Хвоя дрібна, жорстка, голковидна, покрита синім нальотом, молоді прирости яскраво-трав'янисто-зелені контрастно виділяються на тлі старой блакитной хвої. Вимоги до грунту і вологи невисокі. Світлолюбний, виносить невелике затінення, в тінистих місцях насиченість блакитного забарвлення втрачається. Рекомендується висаджувати в шпалери і в складі різних композицій. Зона зимостійкості 5В


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Plumosa'

Карликовий широкий воронковидний повільноростучий сорт. Річний приріст у висоту і ширину близько 5-10 см. У віці 10 років досягає близько 1 м. висоти і приблизно такої ж ширини, в 30-40 років 2-3 м. заввишки і 3-4 м. шириною. Хвоя у вигляді темно-зелених лусочок з невеликою кількістю голок в середній частині куща. Гілки жорсткі косо-розташовані зі злегка звисаючими кінцями. Світлолюбив, виносить невелике затінення. Морозостійкий, невеликі вимоги до грунту і вологі, зростає на всіх помірно сухих грунтах, свіжих, від кислих до лужних, стійкий до промислових викидів. Рекомендується для альпінаріїв і невеликих садів. Зона зимостійкості 5А


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Plumosa Albovariegata'

Повільно зростаючий воронковидний кущ отриманий від сорту 'Plumosa'. Що досягає в віці 10 років 0,8 м. висоти при схожій ширини. Хвоя луската, блакитно-зелена. Характерна риса білувато-кремові фрагменти пагонів хаотично розташовані по рослині. Інші ознаки і переваги як у сорту 'Plumosa'. Зона зимостійкості 5А

 

 


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Plumosa Aurea'

Повільно зростаючий воронковидний кущ, досягає в 10 років не більше 1 м. висоти і такого ж діаметру. Хвоя яскраво-золотисто-жовта, взимку бронзово-жовта, луската, кінці пагонів злегка звисають. Інші ознаки і переваги як у сорту 'Plumosa'. Це один з найкращіх жовтих сортів ялівцю, рекомендований для маленьких присадибних садів, рокаріїв і змішаних композицій. Зона зимостійкості 5А

 


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Robusta Green'

Повільно зростаючий з узкоколоновидной формой крони сорт, досягає в 10 років близько 1.5 м. висоти, доросла рослина досягає до 3 м. заввишки і 0,5-0,6 діаметром. Пагони злегка скручені тверді густо вкриті голками або лусочками, блакитно-зелені. Морозостійкий, не вимогливий, світлолюбивий. Рекомендований для невеликих садів, альпінаріїв, японських садочків, одиночні посадки. Зона зимостійкості 5А

 


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Spartan'

Прямий швидко зростаючий сорт ялівцю китайського, в молодості колоновидний, з віком широкопірамідальний. В 10 років досягає до 3 м. висоти, доросла рослина ок. 6 м. заввишки. Хвоя голчаста соковито-світло-зеленого кольору, пагони м'які розташовані вертикально. Світлолюбний, дуже морозостійкий, невибагливий, росте на всіх сухих або свіжих помірно багатих поживними речовинами субстратах, від кислих до лужних. Рекомендується для одиночних посадок і садових композицій, в вільно зростаючих і формованих живоплотах. Зона зимостійкості 5А 


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Stricta'

Повільно зростаючий густий конічний сорт ялівцю, річний приріст не перевищує 5-7 см., досягає в віці 10 років до 2 м. висоти. Крона щільна рівна симетрична, конусоподібна. Пагони тонкі, короткі, густі, ростуть вертикально. Хвоя голчаста зелено-блакитного кольору. Світлолюбив, але краще садити в такому місці, щоб в найспекотніші години на нього падала легка тінь, молоді пагони схильні до сонячних опіків. Морозостійкий, вимоги до грунту і вологи невисокі. Рекомендується для рокаріїв, вересових садів, контейнерного озеленення. Зона зимостійкості 5В


Juniperus chinensis (ялівець китайський) 'Variegata'

Кущ з щільною конічною формою. Повільно зростаючий, в 10 років досягає 2 м. висоти. Пагони жорсткі короткі. Хвоя колюча зелено блакитного кольору, характерною рисою є виступаючі пагони з білим забарвленням. Сонцелюбивий, вимоги до грунту і вологи невисокі. Рекомендується для присадибних і вересових садів. Зона зимостійкості 6А

 

  Juniperus communis (ялівець звичайний)

У природних умовах росте по всій Північній і Центральній Європі, західний Сибір, ​​Північній Америці і Північній Африці. Зростає переважно на помірно сухих среднекіслих, гумусних, суглинних, глинистих, піщаних і торф'яних грунтах. У світлих лісах, на скелястих схилах, на сухих піщаних полях. Ялівець звичайний дводомні вічнозелені кущи або невисокі дерева з кущовой або колонновидной формою, часто багатостовбурові, деякі дерева іноді досягають до 15 м. висоти. Хвоя голчаста гостра зібрана по 3 в мутовки. Шишкоягоди округлі чорно-сині з блакитним нальотом. Дозрівають на другий і третій рік після цвітіння, тому на рослині одночасно присутні зелені та зрілі ягоди. Плоди шишкоягоди ялівця звичайного неотруйні, їстівні, вживаються в їжу в сирому і сушеному вигляді. Ялівець звичайний є одним з найпоширеніших видів ялівцю в декоративному садовому озелененні. Морозостійкий, не примхливий до грунтових умов і розташування, посухостійкий. Виносить невелике затінення, як підлісок, (під пологом листяних дерев насіння не утворює), краще розвивається на відкритому місці.

Декоративні садові різновиди ялівцю звичайного:


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Arnold'

Вузько колоновидна компактна повільно зростаюча форма. Річний приріст становить 5-6 см. у висоту, в 10 років досягає не більше 1.5 м. висоти, висота дорослої рослини близько 3 м. і 40-50 см. діаметр крони. Стовбур рівний, пагони вертикальні короткі щільно притиснуті один до одного, хвоя блакитно-зелена, колюча. Морозостійкий, невеликі вимоги до грунту і вологі, світлолюбний, але добре росте і в легкому затіненні, декоративність не втрачається. Відмінний сорт для альпінаріїв і вересових садів, живоплоту. Зона зимостійкості 5В 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Compressa'

Вузько колоновидний симетричний повільноростущий сорт, з прямим вертикальним жорстким густим гіллям. Росте дуже повільно, річний приріст у висоту 2-3 см., в 10 років розмір близько 0,8 1 м. висоти і 0.25-0,35 м. діаметр крони, висота дорослої рослини до 1,3 м. Хвоя темно-зелено-блакитно-сталева, колюча. До грунтів і вологості не вимогливий, не надто морозостійкий, при вирощуванні в 5 кліматичній зоні укриття на зиму. Місце посадки сонячне до легкої тіні. Рекомендується для невеликих садів, альпійських гірок. Зона зимостійкості 6В 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Depressa Aurea'

Яскравий невисокий широкий кущ. Розростається досить швидко, щорічний приріст 8-12 см. У 10 років досягає близько 0.3 м. висоти і 1.5-2 м. діаметр крони. Висота дорослої рослини 0,8-0,9 м. Пагони довгі товсті розташовані рівномірно, лучевидно, крона формується правильна симетрична, кущ з характерним поглибленням посередині. Хвоя голковида коротка гостра золотисто-жовтого кольору, взимку жовто-коричнева. Дуже морозостійкий, світлолюбний, вимоги до грунту і вологості невисокі. Рекомендується для невеликих садів, як грунтопокровна, посадки в групах, як елемент садових композицій. Зона зимостійкості 4 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Gold Cone'

Яскравий дуже густо розгалужений конічний сорт. Швидкість зростання середня, річний приріст у висоту 10-15 см., в ширину 5 см., в віці 10 років досягає 1.5 м. висоти. Доросла рослина 2,5-3,5 м. заввишки і 1-1,2 м. шириною. Пагони густі прямі. Хвоя колюча дуже яскрава, від золотисто-зеленой до золотисто-жовтой, взимку золотисто-коричневого кольору. Дуже морозостійкий, світлолюбний, переносить півтінь, в тінистих місцях насиченість жовтого забарвлення знижується але декоративність не втрачає. Невимогливий, росте на всіх грунтах, сухих, свіжих, вологих, а також на дуже бідних, кислих і лужних грунтах. Рекомендується для кам'янистих, вересових садів, яскравих вільно зростаючих огорож. Зона зимостійкості 4 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Green Carpet'

Сланкий повільно зростаючий карликовий чагарник, річний приріст не більше 4-6 см., досягає в віці 10 років тільки 10 см. висоти при діаметрі 1.5 м. Висота дорослої рослини 0,2-0,35 м. і шириною 1,5-2 м. Дуже густо розгалужений утворює щільні ярусні куртини. Хвоя голчаста коротка світло-зеленого пізніше темно-зеленого кольору, м'яка, не колюча. Світлолюбивий, виносить невелике затінення. Дуже морозостійкий, невимогливий, росте на всіх сухих і вологих грунтах. Надійний гарний грунтопокровний чагарник для маленького саду. Рекомендується для кам'янистих садів, вересових садів, бордюрах, рабатках, кладовищах, на даху, як грунтопокривна рослина. Щільність посадки: 3 шт. на 1 м². Зона зимостійкості 4


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Greenmantle'

Сорт схожий на популярний 'Green Carpet', сланкой форми, повільноростучий. У 10 років доростає до 0.2 м. висоти і діаметром до 2 м. Голки зелені неколючі. Добре переносить обрізку, популярний сорт щеплений на штамб форми. Інші ознаки, переваги та рекомендації як 'Green Carpet'. Зона зимостійкості 4

 

 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Hibernica'

Дуже популярна форма ялівця звичайного, дерево з вузькою дуже густо розгалуженою колоновидною кроною. Швидкість зростання середня, річний приріст у висоту 10-15 см., в ширину 5 см. У віці 10 років досягає до 2 м. висоти, доросла рослина до 3-5 м. заввишки і 1-1,2 м. шириною. Кінці пагонів жорсткі вертикальні, хвоя коротка голчаста загострена але не колюча, з обох сторін зелено-блакитна. Коріння глибокі мало розгалужені. Дуже морозостійкий. Світлолюбивий. Невибагливий, зростає на всіх грунтах: сухих, свіжих, вологих, а також на дуже бідних кислих і лужних. Рекомендується для невеликих присадибних і вересових садів. Зона зимостійкості 4 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Hornibrookii'

Сланкий чагарник який утворює зелено сріблястий килим. Швидкість росту середня, досягає в віці 10 років 0,3 м. висоти і до 2 м. ширини, розмір дорослої рослини до 0,5-0,6 м. висотою і до 3 м. шириною. Пагони густо розташовані ярусно лежать один на одному, кінці злегка підняті. Голки короткі густі колючі, 5-6 мм. довжиною, світло-зелені з характерним злегка сріблястим відтінком. Дуже морозостійкий, світлолюбний, виносить невелике затінення. Невибагливий, зростає на всіх грунтах: сухих, свіжих, вологих, а також на дуже бідних кислих і лужних. Рекомендований як грунтопокровна рослина. Зона зимостійкості 4 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Horstmann'

Оригінальний хвойний чагарник з розлогою мальовничою формою з розпростертими пагонами. Середня швидкість росту, приріст становить близько 15 см. в рік, у віці 10 років досягає 1.5 м. в висоти і стільки ж в діаметрі, доросла рослина досягає висоти 2,5-3 м. і 2 м. в діаметрі. У зрілому віці один з найкращіх плакучих форм ялівцю. Хвоя дрібна темно-зеленого кольору. Дуже морозостійкий, віддає перевагу сонячним місцям, але виносить невелике затінення. Невибагливий, зростає на всіх грунтах. Рекомендується висаджувати поодиноко на газонах. Зона зимостійкості 4 


 Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Meyer'

'Мейер' один з найкращих колоновидних форм ялівцю звичайного. Сильнорослий густо кущистий щільний колоновидний кущ з трохи звисаючими кінцями пагонів. Річний приріст у висоту 15 см., в ширину 5 см. У віці 10 років досягає до 1,5-2 м. висоти. Висота дорослої рослини 3-5 м. і 1-1,2 м. завширшки. Крона компактна симетрична, хвоя блискуча голчаста загострена, колюча, сріблясто-зелена ближче до зими зелено-блакитна. Надійний і дуже морозостійкий, природна селекція. Світлолюбивий, виносить невелике затінення. Невибагливий, зростає на всіх грунтах, сухих і вологих, а також на дуже бідних, кислих і лужних. Рекомендується для невеликих присадибних і вересових садів. Зона зимостійкості 4 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Oblonga Pendula'

Невисоке дерево з широкою неправильною формою крони. Зростає швидко додаючи щороку 20-25 см. у висоту, досягає в віці 10 років до 2-2,5 м. висоти. Доросла рослина досягає 3-5 м. в висоту і близько 3 м. шириною. Гілки прямі товсті довгі з віком витончено пониклі. Хвоя у вигляді колючих голок до 2 см. завдовжки, зелена, взимку злегка коричнева. Дуже морозостійкий, невеликі вимоги до грунту і вологості. Світлолюбивий, виносить невелике затінення. Для солітерних посадок на видних місцях. Зона зимостійкості 4 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Repanda'

Повільно зростаючий карликовий сланкий сорт ялівцю. Щорічний приріст у висоту 2-3 см., в ширину 10-12 см., в віці 10 років досягає до 0.2 м. висоти при діаметрі 2-2.5 м. Гілки горизонтально і рівномірно поширені в різні боки, формується правильна симетрична подушковидна крона. Хвоя густо розташована, темно-зелена з верху з сріблястими смужками, взимку стає коричневою, не колюча. Світлолюбивий, виносить невелике затінення, дуже морозостійкий. До грунтів не вимогливий, росте на всіх грунтах, від сухих до вологих, від кислих до лужних. Надійний сорт для прикраси саду, як одиночний солітер, на дахах, грунтопокровна рослина. Щільність посадки: 2 шт. на 1 м². Зона зимостійкості 4 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Suecica'

Строго вертикальна колоновидна щільна багатостовбурова форма ялівцю з спадающими кінчиками гілок, швидкозростаюча. Річний приріст у висоту 15-20 см., досягає в віці 10 років до 2 м. висоти. Доросла рослина 3-5 м. заввишки і 1,2-1,6 м. шириною. Хвоя голчаста загострена колюча блакитно-сіро-зеленого кольору. Світлолюбивий. Надійний дуже морозостійкий невибагливий сорт, зростає на всіх грунтах: сухих, свіжих, вологих, а також на дуже бідних, кислих і лужних. Рекомендується для невеликих садів, кам'янистих і вересових садів. Зона зимостійкості 4 


Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Suecica Nana'

Повільно зростаючий кущ з вузькоколоновидной формою крони, досягає в віці 10 років до 1,5 м. висоти і тільки 0,4 м. ширини. Пагони розташовані вертикально, покриті голубувато-сталевими голками. Інші ознаки та рекомендації як 'Suecica'. Зона зимостійкості 4

 

 

  Juniperus conferta (ялівець прибережний)

Ялівець прибережний названий так невипадково. Ареал поширення в природних умовах прибережні райони на Сахаліні і в Японії, на рихлих піщаних грунтах його довгі сланкі гілки утворюють щільні зарості. У природі зимує під захистом високого снігового покриву. Рясно плодоносить, шишкоягоди округлі 8-12 мм., спочатку сизо-зелені потім темніють і стають темно-блакитними покриті сизуватим нальотом, як би покриті інеєм, дозрівають не одночасно і довго прикрашають кущі. Хвоя сіро-зелена блискуча, ароматна, 10-15 мм. довжиною, з колючими кінцями. Світлолюбивий, посухостійкий, сільостійкий. Не вибагливий до родючості грунту, рекомендується для посадки на бідних піщаних грунтах. У культурі відомий мало, садових різновидів поки мало.

Декоративні садові різновиди ялівцю прибережного:


Juniperus conferta (ялівець прибережний) 'Blue Pacific'

Розлога сланка форма ялівця прибережного. Повільноростучий, досягає в віці 10 років близько 0.4 м. висоти при діаметрі 1 м., доросла рослина до 2 м. в діаметрі. Голки довгі, зелено-блакитні, колючі. Світлолюбний, морозостійкий, до грунту і вологи невимогливий. Використовується як грунтопокровна рослина, на альпійських гірках і альпінаріях. Зона зимостійкості 5В

 


Juniperus conferta (ялівець прибережний) 'Schlanger'

Розлога повільнозростаюча форма, у віці 10 років досягає 0,2 м. висоти і 1 м. в діаметрі. Хвоя довга темно-зелена з синюватим відтінком, колюча. Морозостійкий, світлолюбний, виносить легку тінь. Невимогливий до грунту і вологи. Рекомендується для кам'янистих садів і альпінаріїв в якості грунтопокровной рослини. Зона зимостійкості 5В

 

   Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний або розпростертий)

Ялівець горизонтальний або розпростертий - вічнозелений сланкий низькорослий кущ, ареал поширення в природних умовах атлантичний регіон Північної Америки. На глибоких і середньо глибоких в основному бідних піщаних грунтах, в скелястих гірських районах, на гравійних, вапняних схилах, часто на дюнах Великих Озер, прибережних скелях і іноді на болотах. Сланкій кущ з витонченими довгими гілками густо покритими синьо-зеленою голковидною хвоєю 3-5 мм., буріюча восени і взимку. Плодоносить рясно, численні темно-сині майже чорні шишкоягоди до 6 мм. красиво виділяються на тлі хвої. Морозостійкість висока, маловимогливий до грунту, росте на бідних від кислих до лужних грунтах. Виносить міський клімат і промислові викиди, періоди літньої посухи. Світлолюбивий, виносить невелике затінення. Ялівець горизонтальний є одним з найпоширеніших видів грунтопокровного ялівцю в декоративному озелененні, і на сьогоднішній день створено чимало цікавих декоративних форм.

Декоративні садові різновиди ялівцю горизонтального:


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Andorra Compact'

Популярна карликова форма. Щільний компактний плоскоокруглий подушковидний кущ, гілки дуже густо розташовані з середини і трохи підняті, з віком бічні гілки лягають одна на одну. Зростає повільно, річний приріст не перевищує 5-10 см., у віці 10 років досягає 0.3 м. висоти і 1 м. в діаметрі. Доросла рослина близько 0,4 м. висоти і 2 м. ширини. Хвоя в основному лусковидна, зустрічається і ігловидна, дуже вузька і дрібна, влітку сіро-зелена, взимку набуває легкий фіолетовий відтінок. Світлолюбивий, виносить невелике затінення. Дуже морозостійкий. До грунтів невимогливий, росте навіть на бідних грунтах. Рекомендується для невеликих садів як грунтопокровна рослина і для садових композицій. Зона зимостійкості 4


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Andorra Variegata'

Карликова форма. Щільний розлогий плоскоокруглий подушковидний кущ, гілки променисті густо розташовані з середини і спрямовані назовні і трохи підняті, з віком бічні гілки лягають одна на одну, влітку сіро-блакитні, взимку фіолетові з численними кремовими фрагментами. Хвоя луската. Зростає повільно, річний приріст близько 5-8 см., у віці 10 років досягає 0.3 м. висоти і 0,8 м. в діаметрі. Доросла рослина близько 0,4 м. висоти і 2 м. ширини. Морозостійкий. Світлолюбивий, виносить невелике затінення. Невеликі вимоги до грунту і вологості, віддає перевагу помірно поживним супіщаним кислим добре дренованим грунтам. Використовується як грунтопокривна рослина на невеликих ділянках. Зона зимостійкості 5А


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Bar Harbor'

Дуже низький швидко зростаючий розлогий сорт з сланкими лежачими по землі пагонами, з густою кроною, гілки тонкі. У віці 10 років досягає 0,1 м. висоти і до 2,5 м. ширини. Хвоя у вигляді дрібних голок і лусочок, зелена з блакитним відтінком, восени зазвичай набуває злегка фіолетового відтінку. Дуже морозостійкий, світлолюбний. До грунтів невимогливий, росте навіть на бідних сухих піщаних грунтах. Рекомендується для альпійських гірок та альпінаріїв, як грунтопокровна рослина. Зона зимостійкості 4 


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Blue Chip'

Популярний грунтопокровний блакитний ялівець, назва в перекладі з англійської означає "Синя фішка". Невисокий сланкий кущ характеризується середньою швидкістю росту. Досягає в віці 10 років 0.2 м. висоти при діаметрі 1.5 м. Пагони щільні повзучі по землі розростаються в сторони нерівномірно з легко піднятими кінцями. Хвоя дрібна сріблясто-блакитного кольору, взимку трохи фіолетова. Дуже морозостійкий, світлолюбний. Вимоги до грунту і вологи невисокі. Краще розвивається на зволожених але без застою води помірно поживних супіщаних кислих добре дренованих грунтах. Рекомендується для кам'янистих садів, грунтопокровна рослина. Щільність посадки: 2 шт. на 1 м². Зона зимостійкості 4


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Blue Forest'

Оригінальний сорт сланкой форми з вертикально розташованими короткими пагонами. Повільноростущий, досягає в віці 10 років 0,3 м. висоти і близько 1 м. ширини. Доросла рослина досягає 0,4 м. в висоту і 1,5-1,8 м. ширини. Хвоя луската зелено-блакитна, взимку сріблясто-фіолетова. Дуже морозостійкий, світлолюбний. Вимоги до грунту і вологі невеликі, вважає за краще помірно-сухі грунти з кислою або лужною реакцією, на важких грунтах розвивається погано. Для посадки в альпінаріях і вересових садах. Зона зимостійкості 4


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Douglasii'

Сланкий кущ нерегулярної форми. Досить швидко зростаючий, у віці 10 років близько 0,15 м. висоти і до 2 м. ширини. Пагони довгі покриті лусочками, сіро-зелені з блакитним відтінком, взимку трохи пурпурні. Голковидна хвоя тільки у внутрішній частині куща. До грунтів і вологості невимогливий. Дуже морозостійкий, світлолюбний, виносить невелике затінення. Для альпінаріїв, альпійських гірок, як грунтопокровна рослина. Зона зимостійкості 4 


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Glacier'

Гарний ялівець грунтопокровной форми, повільноростущий, в 10 років виростає до 0.1 м. висоти і діаметром близько 1 м. Хвоя луската насичено зелено-блакитного кольору. Це один з найбільш яскравих блакитних сортів. Пагони ніжні валіковидні. Дуже морозостійкий, світлолюбний, до грунтів не вимогливий. Рекомендується для невеликих садів, як грунтопокровнік, для альпінаріїв і гірок, як контейнерна рослина. Зона зимостійкості 4 


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Glauca'

Широкий сланкий відносно швидко зростаючий низький кущ. Утворює щільний плоский килим. Річний приріст 12-15 см. До 10 років висота рослини досягає 0,1 м. висоти при діаметрі крони до 1,5 м. Доросла рослина 10-15 см. висоти і 2-2,5 метра шириною. Пагони численні тонкі довгі густо вкриті хвоєю, хвоя луската дуже дрібна м'яка сріблясто-блакитна, взимку колір не змінюється. Дуже морозостійкий, світлолюбний, виносить невелике затінення, виносить міський клімат і промислові викиди. До грунтів не вимогливий, зростає на всіх сухих або свіжих добре дренованих навіть бідних грунтах, від кислих до лужних. Рекомендується для альпінаріїв, альпійських гірок, як грунтопокровна рослина. Зона зимостійкості 4


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Golden Carpet'

"Золотий килим" один з найпопулярніших серед сланких жовтих сортів ялівцю. Плоский розпростертий грунтопокровний кущ з сланкими повзучими пагонами, що характеризується відносно швидким ростом. Річний приріст становить до 10-12 см. У віці 10 років досягає 0.1 м. висоти і 1.2 м. ширина. Скелетні гілки довгі розростаються в різні боки від центру куща щільно притиснуті до землі, вкорінюються і отримують додаткове харчування і додаткові можливості для горизонтального розвитку рослини, старі екземпляри досягають значних розмірів. Створюючи щільну широко розпростерту крону дійсно закриває землю як килим. Хвоя луската товста густо покриває пагони, зелено-золотисто-жовта, взимку набуває легкий бронзовий відтінок. Дуже морозостійкий, світлолюбний, посадка на відкритому сонячному місці, в притінених місцях хвоя зеленіє. Вимоги до грунту і вологи невисокі, віддає перевагу вологим помірно поживним добре дренованим грунтам. Рекомендується як грунтопокривна рослина, а також для кам'янистих садів. Зона зимостійкості 4


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Grey Pearl'

Карликовий кущ з розпростертою злегка піднятою кроною. Досить повільно зростаючий, досягає в віці 10 років 0,3 м. висоти і близько 0,8 м. шириною. Розміри дорослої рослини 0,4 висота і близько 1,5 м. ширина. Розростається в ширину утворюючи щільну куртину з вертикально зростаючими втечами. Хвоя густа ніжна у вигляді сіро-блакитних дрібних голок довжиною 0,3-0,4 см., взимку бронзова. Дуже морозостійкий, світлолюбний, невеликі вимоги до грунту і вологості. Рекомендується для вересових садів і альпійських гірок. Зона зимостійкості 4


Juniperus horizontalis Icee Blue (ялівець горизонтальний) 'Monber'

Популярний сланкий сорт. Повільноростущий, у віці 10 років до 0,1 м. висота і до 1 м. ширина. Доросла рослина досягає 0,1-0,2 м. висоти, ширина крони близько 2,2-2,5 м. Скелетні гілки дуже довгі гнучкі сильно розгалужені густо покривають поверхню землі. Хвоя луската циліндрична яскраво-блакитна, взимку набуває сталевий відтінок. Дуже морозостійкий, світлолюбний, виносить півтінь, в напівтінистих місцях хвоя майже не втрачає насиченість блакитного кольору. Невеликі вимоги до грунту і вологості. Використовується для альпійських гірок, підпірних стін, для контейнерів, як ампельна, грунтопокровна рослина. Зона зимостійкості 4


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Jade River'

Сланкий швидко зростаючий сорт. Досягає в віці 10 років 0,1 м. висоти і більше 2 м. ширини. Пагони густі довгі покриті голками і лусочками, сіро-блакитні, взимку трохи пурпурні. Дуже морозостійкий, світлолюбний, невеликі вимоги до грунту і вологості. Для альпінаріїв, як грунтопокровнік. Зона зимостійкості 4

 

 


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Limeglow'

Сорт з розлогою формою, досить повільноростущий, щорічний приріст близько 7-8 см. У віці 10 років до 0,3 м. висоти і 0,8 м. ширини. Висота дорослої рослини 0,3-0,4 м., діаметр крони не перевищує 1 м. Пагони циліндричні лучісторозташовані, утворює невелике заглиблення в середині куща, крона формується компактна щільна симетрична. Хвоя дрібна м'яка луската, весняне забарвлення золотисто-жовте, поступово зеленіюча. У зимовому забарвленні проявляються коричнево-рожево-помаранчеві тони. На сильно освітлених місцях може пошкоджуватися сонцем. Зимостійкість висока, світлолюбний, переносить легку півтінь. Вимоги до грунту і вологості середні, не терпить надмірно зволожених важких грунтів. Рекомендується для колористичних композицій. Зона зимостійкості 5А


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Prince of Wales'

"Принц Уельський" дуже низький сланкий кущ. Річний приріст становить 10-12 см., досягає в віці 10 років 0.2 м. висоти при діаметрі 1.5 м. Доросла рослина 0,3 м. висота і діаметр крони близько 2,5-2,8 м . Гілки жорсткі грунтопокривні, з віком лежать одна на одній. Хвоя луската насичено зелена, взимку проявляється рудувато-червоний бронзовий відтінок. Світлолюбивий, виносить невелике затінення. Морозостійкість висока. Вимоги до грунту і вологи невисокі, росте на всіх сухих - свіжих добре дренованих навіть бідних грунтах, від кислих до лужних. Рекомендується застосовувати у вигляді грунтопокровной рослини для утворення так званих можжевельнікових газонів на схилах і в альпінаріях. Щільність посадки: 2 шт. на 1 м². Зона зимостійкості 5А


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Variegata'

Оригінальна форма, більш масивна ніж інші представники групи горизонтального ялівцю. Кущ середньої швидкості росту, досягає в віці 10 років 0,3 м. висоти і до 2 м. ширини. Доросла рослина досягає 0,5-0,6 м. в висоту, діаметр крони до 2,5-3,0 м. Пагони рідкі розташовані під кутом по відношенню до землі. Хвоя луската блакитно-зелена з білими фрагментами нерегулярно розкиданими по рослині. Дуже морозостійкий, світлолюбний, виносить невелике затінення, в умовах навіть значного затінення контрастне строкате забарвлення хвої зберігається. Невеликі вимоги до грунту і вологості, росте на всіх сухих - свіжих добре дренованих навіть бідних грунтах. Для альпінаріїв і колірних композицій. Зона зимостійкості 4


Juniperus horizontalis (ялівець горизонтальний) 'Wiltonii'

Низький сланкий сорт що характеризується досить сильним ростом, досягає в віці 10 років 0.1 м. висоти при діаметрі 2-2.5 м. Пагони довгі повзучі. Хвоя луската в центрі крони дуже дрібна голчата, забарвлення сріблясто-синьо-зелене. Дуже морозостійкий, світлолюбний, вимоги до грунту і вологості невисокі, зростає на всіх сухих - свіжих навіть бідних грунтах, від кислих до лужних. Рекомендується для вирощування у вигляді грунтопокровной рослини, так званих "можжевельніковых газонів", на схилах і в кам'янистих садах. Щільність посадки: 2 шт. на 1 м². Зона зимостійкості 3  Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній Пфітцеріана)

Ялівець середній не є природним видом, це гібрид ялівців козацького і китайського. Ялівець середній потужний невибагливий широко розлогий кущ, з косо висхідними гілками, воронковідной формой крони, нижні гілки лежать горизонтально на землі, деякі гібридні форми можуть досягати з віком до 3,5 м. висоти і 5-7 (8) м. шириною. Cонцелюбівиє, переносять напівтінисті місця розташування. Дуже морозостійкі, добре переносять періоди літньої спеки і посухи, стійкі до міського клімату і шкідливих викидів, добре стрижуться, виносять навіть сильну обрізку.

Декоративні садові різновиди ялівцю середнього Пфітцеріана:


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Blue and Gold'

Оригінальний кущовий сорт ялівцю, повільноростущий, річний приріст не більше 8-10 см., досягає в віці 10 років 0,8 м. висоти при діаметрі 1 м. Доросла рослина до 2,0 м. в діаметрі, крона неправильна асиметрична. Пагони товсті довгі розростаються нерівномірно, в молодому віці помірно розгалужені з часом розгалуження посилюється. Хвоя голчаста не колюча, своєрідно пофарбована, загальний фон куща блакитного кольору, по ньому розкидані різного розміру плями золотисто-жовтого кольору. Віддає перевагу добре освітленим місцям до півтіні, в півтіні забарвлення хвої трохи втрачає насиченість, стає більш бляклим. Морозостійкий, вимоги до грунту і вологи невисокі, може рости навіть на піщаних і кам'янистих грунтах. Рекомендується для малих садів, одиночних посадок і композицій. Зона зимостійкості 5В


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Gold Coast'

Сорт кущовой форми з щільною розлогою кроною. Швидкість росту середня, у 10 років досягає близько 0,5 м. висоти при діаметрі 1,5 м., максимальна висота дорослої рослини 1 м. і 2 м. в діаметрі. Пагони валіковидні густі, хвоя луската біля основи гілок голчаста, золотисто-жовта. Не вимогливий до родючості грунту, росте на всіх сухих і свіжих навіть бідних грунтах, морозостійкість висока. Віддає перевагу сонцю до півтіні, в тіні розвивається повільніше. Використовується в невеликих садах як грунтопокровна рослина, для альпійських гірок, рослинних композицій і груп. Зона зимостійкості 5А


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Gold Star'

Компактний середньо-низький кущовий сорт ялівцю. Характеризується середньою швидкістю росту, річний приріст 10-12 см. У віці 10 років досягає 0,5 м. висоти при діаметрі 1 м. Доросла рослина досягає у висоту до 1 м. і в ширину до 2.5 м. Пагони товсті сильно розгалужені від центру куща розростаються нерівномірно. Кінці пагонів пониклі. Крона формується густа асиметрична, розлога, уплощено-подушковидна. Хвоя має форму голок або луски з яскравим золотисто-жовтим - зеленувато-жовтим забарвленням. Вимоги до грунту і вологи невисокі, посухостійкий. Морозостійкість висока. Віддає перевагу сонцю до півтіні, в півтіні насиченість жовтого забарвлення знижується. Рекомендується для маленьких присадибних і кам'янистих садів. Зона зимостійкості 5А


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Hetzii'

Розлогий великий швидкозростаючий кущ, в молодості з горизонтальними з віком з піднятими скелетними пагонами і рихло розташованими гілками. Річний приріст у висоту 20-25 см., в ширину 30 см. У віці 10 років досягає до 2,5 м. висоти і до 3 м. в діаметрі. Доросла рослина в 30-40 років 3-5 заввишки 5-7 шириною. Хвоя в основному луската невелика сіро-блакитна. Морозостійкість висока, світлолюбний, виносить півтінь. Добре переносить періоди літньої спеки і посухи. До грунтів невимогливий, росте на всіх видах грунтів, навіть на бідних живильними речовинами, від сухих до вологих, від кислих до лужних. Зона зимостійкості 5А


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Mathot'

Низький розлогий сорт із середньою швидкістю росту. Досягає в віці 10 років близько 0,5 м. висоти і 1,5 м. ширини. Хвоя луската і голчаста блакитно зелена. На головних швидкозростаючих пагонах домінують зелені голки. До грунтів і вологості невимогливий. Морозостійкість висока. Віддає перевагу сонцю до півтіні. Рекомендується для присадибних ділянок, альпінаріїв, кольорових композицій. Зона зимостійкості 5А

 


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Mint Julep'

Великий щільний кущ з дугоподібно розлогими гілками і елегантно звисаючими кінцями пагонів. Характеризується відносно сильним зростанням, річний приріст у висоту 10-15 см. в ширину 20-30 см. У віці 10 років досягає 1,5 м. висоти при діаметрі 2-3 м. Доросла рослина в 30-40 років досягає до 2,5 м. висоти і 3-4 м. шириною. Хвоя луската яскраво-зелена. Світлолюбивий, виносить півтінь. Вимоги до грунту і вологи невисокі, зростає на всіх сухих і свіжих помірно багатих поживними речовинами субстратах, від кислих до лужних. Морозостійкість висока, стійкий до міського клімату і промислових викидів. Через розміри рекомендується для парків і великих садів. Зона зимостійкості 5А


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Mordian Gold'

Мутант старого сорту 'Pfitzeriana Aurea' відрізняється повільним зростанням і більш компактною формою. Річний приріст до 10 см., у віці 10 років досягає до 0,8 м. висоти і діаметр крони 1,5-2 м. Доросла рослина близько 1 м. висоти і 2-2,5 ширини. Пагони валіковидні в процесі росту золотисто-жовті. Не вимогливий, зростає на всіх сухих і свіжих помірно багатих поживними речовинами грунтах, від кислих до лужних. Світлолюбивий, виносить півтінь, морозостійкість висока. Призначений для великих садів і як кольоровий елемент в рослинних композиціях. Зона зимостійкості 5А


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Old Gold'

Розлогий невисокий повільноростущий кущ з розлогим густим гіллям. Річний приріст у висоту до 5 см., в ширину до 15 см. У віці 10 років досягає 0,4 м. висоти при діаметрі 1 м. Доросла рослина до 2 м. висоти і 2,5-3 м. шириною. Хвоя має форму голок і лусок з яскраво золотисто-жовтим забарвленням навіть взимку. Морозостійкість висока, вважає за краще сонце до півтіні. Вимоги до грунту і вологи невисокі, зростає на всіх помірно-сухих грунтах, свіжих субстратах, від кислих до лужних. Стійкий до міського клімату і шкідливих викидів. Рекомендується для малих і кам'янистих садів. Зона зимостійкості 5А


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній "Пфітцеріана")

Один з найвідоміших і широко поширених сортів, називають дідусем всіх садових форм ялівцю. Був введений в продаж в 1899 році Л. Шпетом. Ялівець середній "Пфітцеріана" швидко зростаючий великий потужний широко-розлогий кущ з воронковидно розташованими гілками, кінці пагонів витончено звисають, нижні гілки лежать горизонтально на землі. Розміри дорослої рослини 3-4 м. заввишки і 6-8 м. шириною. За 10 років виростає більше 1 м. заввишки і 3-4 м. діаметр крони. Хвоя луската частково голчаста насичено зелена. Морозостійкість висока, віддає перевагу сонцю до півтіні. Невимогливий, росте на всіх грунтах сухих і вологих, кислих і лужних. Стійкий до міського клімату і шкідливих викидів, переносить сухі напівтінисті розташування під деревами, добре стрижеться, виносить навіть сильну обрізку. Рекомендується для великих садів і парків. Зона зимостійкості 5А


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Aurea'

Швидкозростаюча велика широкорозлога кущова форма, досягає в 10 років 1 м. висоти при діаметрі 3-4 м. Доросла рослина 2,5-3,5 м. заввишки і 3,5-5 м. шириною, старі екземпляри до 6-7 м. шириною. Крона спочатку розпростерта потім піднесена, кінці пагонів звисають, нижні гілки горизонтальні і лежать на землі. Хвоя луската і голчаста загострена, молоді пагони золотисто-жовті пізніше жовто-зелені. Морозостійкість висока, вважає за краще сонце до півтіні, тіньовитривалий. Невибагливий, зростає на всіх грунтах. Стійкий до міського клімату і шкідливих викидів, добре стрижеться, виносить навіть сильну обрізку. Рекомендується для парків і великих садів. Зона зимостійкості 5А


Juniperus × media (ялівець середній "Пфітцеріана Компакта") 'Pfitzeriana Compacta'

Щільний компактний плоско-зростаючий кущ. Швидко зростаючий, в 10 років досягає близько 0,8 м. висоти і 1,5-2 м. діаметр крони. Хвоя луската біля основи голчаста, зелена. Морозостійкість висока, віддає перевагу сонцю до півтіні. Невибагливий, зростає на всіх грунтах. Використовується в невеликих садах і в групах. Зона зимостійкості 5А

 


Juniperus × media Pfitzeriana (ялівець середній) 'Glauca'

Розлогий великий швидкозростаючий сорт. Досягає в віці 10 років 1 м. висоти і 2 м. ширини, старі екземпляри майже до 2 м. висоти і 3,5-5 м. шириною. Пагони злегка підняті. Хвоя луската і голчаста блакитно-зелена переходить в сірий з срібним відтінком. Морозостійкість висока, вважає за краще сонце до півтіні, тіньовитривалий. До грунтів і вологості невимогливий, росте на всіх грунтах. Стійкий до міського клімату і шкідливих викидів. Використовується для парків і великих садів, для широких неформованих живоплотів. Зона зимостійкості 5А Juniperus sabina (ялівець козацький)

У природі росте в горах Південної Європи, степовій зоні Сибіру, ​​Середньої Азії і Монголії. Зростає в кам'янистих степових світлих соснових і листяних лісах, а також в передгірї Альп на сухих рівнинах і районах з сухою травою. Дводомний широко кущистий низький сланкий або розпростертий з розлогими гілками чагарник до 1,5 м. висотою. З часто розташованими лежачими хвостообразними гілками кущ шириною до 6 м. утворює щільні зарості. Хвоя двох типів. У молодих рослин голчаста прямостояча 4-6 мм., з верху синювато зелена, м'яка. У дорослих рослин лусковидна. Характерною ознакою виду є різкий запах який видає хвоя і пагони при розтиранні, містять ефірну олію собіноль що є отруйною речовиною. Рясні шишкоягоди округлі або яйцевидно-округлі 5-7 мм. діаметром, синьо-чорні покриті сизим восковим нальотом, дозрівають восени першого року або на другий рік навесні. Зимостійкий, світлолюбний, виносить невелике затінення, стійкий до посухи, маловимогливий до грунтів, стійкий до диму і газу, добре переносить сильну обрізку. Завдяки укоріненню лежачих на поверхні землі гілок (лап) швидко розростається. У культурі вид використовується дуже давно, широко застосовується для декорування кам'янистих гірок, укосів, в одиночних і групових посадках на газонах і галявинах. Ялівець козацький вид та сорти, основний господар грибкового захворювання іржа груші, спори іржі переносяться вітром та можуть заражати груші в радіусі до 2 км!

Декоративні садові різновиди ялівцю козацького:


Juniperus sabina (ялівець козацький) 'Arcadia'

Густий швидко розростающийся карликовий кущ, річний приріст 12-15 см., досягає в 10-ти річному віці 0.3 м. висоти при діаметрі 1.5-2 м. Крона правильна, симетрична, щільна, в молодому віці подушковидна потім широко-розпростерта. Хвоя луската дрібна м'яка світло-зелена або зелена. Морозостійкість висока, воліє сонце до півтіні, в тінистих місцях декоративність куща не страждає. Невимогливий, посухостійкий, зростає на всіх сухих або свіжих дренованих бідних грунтах, від кислих до лужних. Виносить міський клімат. Рекомендується для невеликих садів, альпійських гірок та альпінаріїв, міського озеленення. Зона зимостійкості 5А


Juniperus Sabina (ялівець козацький) 'Blaue Donau' / 'Blue Donaube'

Розлогий невисокий швидко зростаючий сорт, річний приріст близько 20 см. У віці 10 років досягає 1 м. висоти при діаметрі 1.5 м. Хвоя лускоподібна біля основи крони голчаста, зелено-блакитного кольору. Дуже морозостійкий, добре росте на сонячних і напівтінистих місцях, стійкий до міських умов. Невимогливий, посухостійкий, зростає на всіх сухих або свіжих дренованих бідних грунтах, від кислих до лужних. Рекомендується для великих садів, альпійських гірок та альпінаріїв, міського озеленення. Зона зимостійкості 4 


Juniperus sabina (ялівець козацький) 'Broadmoor'

Широко-розпростертий низький густий сланкий сорт. Швидко розростається, досягає в віці 10 років 0.2 м. висоти і близько 2 м. в діаметрі. Доросла рослина досягає до висоти 0,3 м. і 3 м. в діаметрі. Пагони розташовані горизонтально лежатиь черепицеподібно один на одному, зелені зі злегка блакитним відтінком. Хвоя луската. Морозостійкість висока, віддає перевагу сонячним місцям, виносить невелике затінення. Стійкий до міських умов. Невимогливий, посухостійкий, зростає на всіх грунтах. Рекомендується як грунтопокровна рослина, для міського і приміського озеленення. Зона зимостійкості 5А


Juniperus sabina (ялівець козацький) 'Glauca'

Швидко зростаючий високий і широкий стелющийся розлогий кущ, швидко розростається в ширину. У віці 10 років досягає приблизно 1.5 м. висоти і 1.5 м. в діаметрі, доросла рослина до 5 м. в діаметрі. Хвоя лускоподібна і голчаста синьо-зелена, взимку рудувато-зелена. Дуже морозостійкий, світлолюбний, стійкий до міських умов. Вимоги до грунту і вологи невеликі, посухостійкий. Рекомендується для великих садів, озеленення міст і житлових мікрорайонів. Зона зимостійкості 4 


Juniperus sabina (ялівець козацький) 'Mas'

Сорт високий з широко-розкидистою формою, густокущістий з сильно піднятими гілками і нахиленими кінцями пагонів. Помірно швидко зростаючий, річний приріст у висоту до 10 см. в ширину до 20 см. У 10 років виростає близько 0.5 м. висоти і 1.5 м. діаметр. Доросла рослина 1,5-2 м. заввишки і 5-7 шириною, старі екземпляри до 8 м. шириною. Хвоя в основному дрібна бархатисто голчаста, колюча, з верху блакитна з низу зелена, взимку з невеликим пурпурним нальотом. Дуже морозостійкий, невимогливий, посухостійкий, зростає на всіх сухих або свіжих дренованих бідних грунтах, від кислих до лужних. Світлолюбив, виносить невелике затінення. Виносить міський клімат, добре переносить сильну обрізку. Рекомендується для великих садів і парків, міського та приміського озеленення. Зона зимостійкості 4


Juniperus sabina (ялівець козацький) 'Rockery Gem'

Розлогий низький сланкий швидко розростающийся кущ. Досягає в віці 10 років близько 0,4 м. висоти і до 3 м. ширини. Доросла рослина 2-3,5 м. шириною і 0,5 м. висотою. Крона дуже щільна, густа, гілки розташовані горизонтально і частково лежать на землі, покриті дуже густо дрібними голками, кінчики пагонів лускаті, пофарбовані в синьо-зелений колір. Дуже морозостійкий, воліє сонце до півтіні. Невимогливий, росте на всіх грунтах, сухих і вологих, кислих і лужних. Стійкий до міського клімату і шкідливих викидів, переносить сухі напівтінисті розташування під деревами, добре стрижеться, виносить навіть сильну обрізку. Рекомендується для великих садів і парків, як грунтопокривна рослина, міського та приміського озеленення. Зона зимостійкості 4


Juniperus sabina (ялівець козацький) 'Tamariscifolia'

Досить великий плоско-зростаючий кущ, з дуже густо розташованими в кілька шарів лежачими один на одному скелетними гілками, з дуже короткими спрямованими верх гілочками. Швидкість зростання середня, річний приріст у висоту 3 см., в ширину 15-20 см. У віці 10 років близько 0.3 м. висота і 1.5-2 м. в діаметрі. Розміри дорослої рослини до 1 м. заввишки і 3 м. ширина. Молоді пагони стелються по землі, з віком вони піднімаються. Хвоя густа в формі дрібних голочок світло-зелена / блакитно-зелена. Світлолюбивий, добре розвивається в напівтінистих місцях, до грунтів і вологи невимогливий, виносить спеку і посуху, росте на всіх сухих або свіжих дренованих а також бідних грунтах, від кислих до лужних. Дуже морозостійкий. Стійкий до міського клімату і промислових викидів. Рекомендується для присадибних садів, кам'янистих садів і у вигляді грунтопокровной рослини. У міському озелененні. Зона зимостійкості 4


Juniperus sabina (ялівець козацький) 'Variegata'

Повільно зростаюча карликова форма, річний приріст не перевищує 5-7 см. У віці 10 років досягає 0,4 м. висоти при діаметрі 1 м. Розміри дорослої рослини, висота близько 1 м., діаметр крони 1,5-1,8 м. Гілки розпростерті стелються від центру куща розростаються рівномірно, формуючи щільну правильну симетричну округлу крону. Хвоя переважно лусковидна зеленого кольору. Характерна риса, частина пагонів має біло-строкате забарвлення. Дуже морозостійкий, світлолюбний, невимогливий до грунту і вологи. Рекомендується для невеликих присадибних і кам'янистих садів, садових композицій. Зона зимостійкості 4   Juniperus scopulorum (ялівець скельний)

Ареал поширення в природних умовах в Скелястих горах США, охоплює штати Західний Техас, Північна Арізона і Орегон. Виправдовуючи свою назву він селиться на скелях, забираючись на висоту до 1500-2000 м. над рівнем моря. Стрункі дерева до 10-12 м. в висоту, але зустрічаються екземпляри і вище до 15 м. заввишки. Крона пірамідальна симетрична з чітким красивим силуетом. Хвоя голчаста або луската. Шишкоягоди темно-сині з сизуватим восковим нальотом. Садові форми цього виду користуються популярністю завдяки успадкованим від видового предка струнку симетричну крону, нарядному забарвленню хвої, високій морозостійкості і невибагливості.

Декоративні садові різновиди ялівцю скельного:


Juniperus scopulorum (ялівець скельний) 'Blue Arrow'

Є один з найбільш затребуваних сортів колоновидного ялівцю. Надзвичайно вузька і пряма вертикальна дуже щільна колоновидна форма, з вертикально зростаючими тісно притиснуті один до одного гілками і прилеглими густими пагонами. Хвоя голчаста або луската невелика щільно прилегла до гілок, інтенсивно сіро-блакитного кольору, тональність молодих приростів відрізняється незначно. Швидкість зростання середня, річний приріст у висоту 10-20 см., в ширину до 5 см. У віці 10 років досягає 2-3 м. висоти. Розміри дорослой рослини 5-6 м. заввишки і шириною 0,7-1 м. Віддає перевагу добре освітленим місцям. Морозостійкість висока, невимогливий, росте на всіх сухих або свіжих субстратах, не багатих поживними речовинами. Чудово піддається стрижці і повільно відростає, завдяки чому можна використовувати для створення різних формованих - стрижених форм, довго тримає задану йому форму. Добре переносить міські умови. J. s. 'Blue Arrow' має більш щільну колоновидну форму і набагато більш сині хвоінки в порівнянні з J. s. 'Skyrocket'. Використовується в альпінаріях, вересових садах, живоплотах, композиціях в контейнерах. Зона зимостійкості 5А 


Juniperus scopulorum (ялівець скельний) 'Blue Heaven'

Красива конусоподібна форма із середньою швидкістю росту, у віці 10 років досягає близько 2-2,5 м. висоти. Розмір дорослої рослини до 5 м. в висоту, в ширину до 1,5 м. Крона струнка, правильна, симетрична, приземиста, колоновидна. Гілки прямі товсті сильно розгалужені, підняті, кінці пагонів і верхівка злегка пониклі. Хвоя луската красивого чисто-блакитного забарвлення, така ж і взимку. Один з найбільш блакитних сортів ялівцю. Морозостійкість висока, невимогливий, росте на всіх сухих або свіжих субстратах, на не дуже багатих поживними речовинами. Віддає перевагу світлим місцям або легкій півтіні. Добре переносить міські умови. Рекомендується для колористичних композицій і солітерних посадок, в яскравих живих огорожах. Зона зимостійкості 5А


Juniperus scopulorum (ялівець скельний) 'Moonglow'

Яскравий вузькопірамідальний швидко зростаючий сорт, у віці 10 років до 2.5 м. висоти. Розміри дорослої рослини до 6 м. в висоту, в ширину до 1,5 метрів. Гілки густі товсті розташовані вертикально, злегка відходять в сторони розростаються рівномірно. Крона рівна, щільна, густа, симетрична. Хвоя луската яскраво-блакитна, взимку сріблясто-синя. Один з найбільш яскравих блакитних сортів. Морозостійкість висока, невимогливий, росте на всіх сухих або свіжих субстратах, на не дуже багатих поживними речовинами. На важких грунтах розвивається погано. Надає перевагу сонячним місцям або легкому затіненню, у тінистих місцях пагони надмірно витягуються крона втрачає щільність. Добре переносить міські умови. Рекомендується для колірних рослинних композицій і солітерних посадок, в яскравих живих огорожах. Зона зимостійкості 5А


Juniperus scopulorum (ялівець скельний) 'Skyrocket'

Струнке строго вертикально зростаюче дерево, вкрай вузька колоновидна форма з прямими довгими вертикально примикаючім до стовбура і один до одного густим гіллям. Характеризується швидким ростом. Річний приріст у висоту 20-30 см., в ширину 5 см. У віці 10 років досягає більше 3 м. висоти, доросла рослина 6-8 м. заввишки і 0,8-1 м. шириною. Хвоя голчаста і луската дуже красивого зелено-сірувато-синього кольору, не змінна протягом всього року. Потрібно садити на добре освітлених місцях, в умовах невеликого затінення пагони сильно витягуються крона стає рихлою. Морозостійкість висока, невимогливий, росте на всіх сухих або свіжих субстратах, не надто багатих поживними речовинами. Добре переносить міські умови. Рекомендується для невеликих присадибних садів як горизонтальний елемент в рослинних композиціях, для живоплотів. Зона зимостійкості 5А


Juniperus scopulorum (ялівець скельний) 'Wichita Blue'

Вертикально зростаючий, густо розгалужений колоновидний сорт середньої швидкості росту. У віці 10 років близько 2 м. висоти і 0,7 ширини. Доросла рослина висотою близько 4-6 м. і шириною до 1,5 м. В старості сильно розростається в ширину формується пірамідальна крона. Гілки довгі сильно розгалужені, вертикальні, щільно притиснуті один до одного, цілий рік сріблясто-зелено-блакитного забарвлення. Морозостійкість висока, невимогливий, росте на всіх сухих або свіжих субстратах, не надто багатих поживними речовинами. Віддає перевагу сонячним місцям або легкій півтіні, в тінистих місцях насиченість кольору хвоя не втрачає. Добре переносить міські умови. Гарний сорт пірамідальної форми, рекомендується для живоплотів і шпалер, як елемент колірних композицій. Крок посадки в ряду: 0,6-0,8 м. Зона зимостійкості 5А Juniperus squamata (ялівець лускатий)

Густо розгалужений хвойний дводомний чагарник, в природі росте в горах Китаю, на Тайвані, Східні Гімалаї. Низькорослі сланкі чагарники до 1,3-1,5 м. заввишки, утворює неправильну подушковидну форму куща з густо розташованими гілками. Хвоя жорстка колюча 0,5-0,8 см. завдовжки зеленого кольору. Шишкоягоди чорні блискучі, дозрівають на наступний рік. Світлолюбивий, до грунтів невимогливий, росте на бідних сухих або свіжих грунтах, від кислих до лужних.

Декоративні садові різновиди ялівцю лускатого:


Juniperus squamata (ялівець лускатий) 'Blue Carpet'

Досить швидко зростаючий сорт, плоско-розпростертий кущ зі сланкою кроною, з довгими сильно гіллястими густими що утворюють неправильну подушковидну форму гілками. Річний приріст у висоту 3-5 см., в ширину 10-25 см. Досягає в віці 10 років близько 0.5 м. висоти при діаметрі 2-2.5 м. Доросла рослина 0,3-0,6 м. висотою і до 3 м. шириною. Хвоя голчаста густа інтенсивно сріблясто-блакитно-сталева. Морозостійкість висока. Світлолюбивий, посухостійкий. Невимогливий, росте на всіх сухих або свіжих дренованих а також бідних грунтах, від кислих до лужних. Рекомендується для кам'янистих садів і як грунтопокривна рослина. Зона зимостійкості 5А


Juniperus squamata (ялівець лускатий) 'Blue Star'

Карликова форма, повільноростущий з густою компактною кроною на початку майже кулястий з віком стає нерегулярною широко округлою. Річний приріст у висоту 3 см., в ширину 6 см. У віці 10 років досягає 0,3-0.4 м. висоти і близько 0.5 м. в діаметрі. Доросла рослина 1 м. заввишки і 1,5 (2) м. шириною. Гілки густі короткі, хвоя голчаста дуже густа колюча сріблясто-сірого кольору. Морозостійкість висока. Світлолюбив. Вимоги до грунту і вологи невисокі, зростає на сухих або свіжих добре дренованих грунтах, від кислих до лужних. Рекомендується для вирощування в контейнерах, кам'янистих садах. Зона зимостійкості 5А


Juniperus squamata (ялівець лускатий) 'Blue Swede'

Великий середньозростаючий сорт, річний приріст 12-15 см. досягає у висоту 1,0-1,2 м. і 1,5 м. в ширину. Гілки довгі товсті помірно розгалужені, від центру куща розростаються нерівномірно, зі звисаючими кінчиками пагонів. Крона асиметрична уплощенно-округла. Хвоя голчаста дуже густа, жорстка, колюча, ніжно зелено-блакитна. Світлолюбив. Морозостійкість висока. Вимоги до грунту і вологи невисокі, зростає на сухих або свіжих добре дренованих грунтах, від кислих до лужних. Рекомендується для вересових садів, у великих альпійських гірках і кам'янистих садах, садових композиціях. Зона зимостійкості 5А


Juniperus squamata (ялівець лускатий) 'Dream Joy'

Карликовий компактний плоской форми сорт, досягає у висоту 0,5 м. і близько 1 м. в діаметрі. Зростає порівняно швидко, досягає в віці 10 років 0.3 м. висоти при діаметрі 0.8 м. Гілки довгі сильно розгалужені від центру куща розростаються виражено нерівномірно, крона асиметрична трохи сплющена, подушковидна. Хвоя голчаста дрібна сіро-блакитна, молоді прирости в процесі росту яскраво золотисто-жовті, контрастно виділяються на тлі старої хвої, що дає прекрасний колористичний ефект. Світлолюбивий. Морозостійкість висока. Вимоги до грунту і вологи невисокі, зростає на сухих або свіжих добре дренованих грунтах, від кислих до лужних. Рекомендований для невеликих садів і альпінаріїв. Зона зимостійкості 5А


Juniperus squamata (ялівець лускатий) 'Floreant'

Дуже красива компактна форма, мутація популярного сорту 'Blue Star'. Утворює невеликий кущ округлой густой форми. Голки сіро-блакитні, густі, колючі. Характерною рисою є біло-кремові фрагменти нерегулярно розкидані по рослині. Морозостійкість висока. Світлолюбив. Вимоги до грунту і вологи невисокі, зростає на сухих або свіжих добре дренованих грунтах, від кислих до лужних. Рекомендується для вирощування в контейнерах, невеликих садів, альпінаріїв і гірок. Зона зимостійкості 5А 


Juniperus squamata (ялівець лускатий) 'Holger'

Невисока розлога кущова форма, характеризується помірно швидким зростанням, у віці 10 років досягає у висоту до 0,8 м. і близько 1,5 м. в діаметрі. Гілки довгі сильно розгалужені від центру куща розростаються рівномірно, дугоподібно, кінці пагонів частіше стелються по землі. Крона уплощенно-округла з віком стає подушковидною. Хвоя голчаста, товста, коротка, сріблясто-сіра з легким зеленуватим відтінком, молоді прирости навесні в процесі росту яскраво золотисто-жовті, контрастно виділяються на тлі старої хвої, що дає прекрасний колористичний ефект. Світлолюбив. Морозостійкий. Вимоги до грунту і вологи невисокі, зростає на сухих або помірно вологих добре дренованих грунтах, від кислих до лужних. Не виносить щільних грунтів. Рекомендується для кам'янистих і вересових садів. Зона зимостійкості 5В


Juniperus squamata (ялівець лускатий) 'Hunnetorp'

Сорт низькой кущовой форми, швидкість росту середня, у віці 10 років досягає 0.5 м. висоти і діаметр близько 1 м. Скелетні гілки товсті довгі з численними бічними пагонами. Скелетні гілки від центру куща розростаються виражено нерівномірно, відходять під невеликим кутом, спрямовані в сторони і вгору. Хвоя голчаста, дрібна дуже щільна, стара блакитно-темно-зелена, молода синьо-блакитна контрастно виділяється на тлі старої хвої, виходить прекрасний колористичний ефект. Морозостійкий. Світлолюбний. Невимогливий, росте на всіх сухих або помірно вологих грунтах. Для невеликих садів, альпінаріїв і альпійських гірок. Зона зимостійкості 5В


Juniperus squamata (ялівець лускатий) 'Meyeri'

Великий сорт з неправильною воронковидной кроною, з кількома піднятими сильними основними гілками і численними бічними пагонами зі злегка звисаючими верхівками, з віком кущ стає рихлим. Помірно сильнорослий, у віці 10 років досягає 1 м. висоти. Розміри дорослої рослини 3-5 м. заввишки і 2-3 м. шириною, дуже старі екземпляри до 6 м. заввишки. Хвоя густа голчаста виражено сріблясто-блакитного кольору. Морозостійкий. Світлолюбивий, виносить затінення. Невимогливий, росте на всіх помірно сухих або свіжих субстратах, від кислих до лужних. Виносить міський клімат, спеку, добре переносить стрижку. Рекомендується для одиночних посадок і садових композицій. Зона зимостійкості 5В  Juniperus virginiana (ялівець віргінський)

У природних умовах росте на гірських схилах, від неглибоких сухих бідних вапняних скельних грунтах, до затоплюваних районів і болотистих місцях. У Північній Америці, від Північної Дакоти і Міннесоти до Майна, на південь до Техасу і Північної Флориди. У природі високорослі дерева з колонновидной формою крони що досягають 15-30 м. в висоту і діаметром стовбура до 1,5 м. Пагони тонкі, хвоя лускоподібна або голчаста дуже дрібна зелена. Рясні дрібні кулясті шишкоягоди діаметром 0,6 см. темно-сині з сизим нальотом, дозрівають в перший же рік восени, довго не обсипаються. У США деревина використовується у виробництві олівців, тому і отримав іншу назву «олівцеве дерево». У культурі невибагливий, дуже зимостійкий, посухостійкий, виносить літню спеку і періоди посухи, міський клімат, викиди шкідливих речовин. Ялівець віргінський вид та сорти, основний господар грибкового захворювання іржа груші, спори іржі переносяться вітром і можуть заражати груші в радіусі до 2 км!

Декоративні садові різновиди ялівцю виргинского:


Juniperus virginiana (ялівець віргінський) 'Canaertii'

Швидко зростаючий високий стрункий сорт колоновидної або конусоподібної форми, річний приріст більше 20 см. у висоту і в ширину 8-10 см., у віці 10 років більше 3 м. висоти. Доросла рослина до 10 м. заввишки і 2-3 м. шириною. Гілки строго вертикально прилеглі, пагони короткі і щільно прилеглі зі злегка звисаючими кінцями, в молодості покриті лусочками з віком більш голчасті яскраво-зеленого забарвлення. Хвоя з гострими кінчиками але не колюча. Рясно зав'язує дрібні блакитні шишкоягоди з восковим нальотом, утворюють красивий контраст з світло-зеленою хвоєю. До грунтів і вологі невимогливий, однаково добре виносить всі грунти навіть дуже несприятливі, від сухих піщаних бідних поживними речовинами до кам'янистих або глинистих. Добре росте як на кислих так і на сильно лужних грунтах. Дуже морозостійкий, світлолюбний, переносить тінь тільки в молодості. Виносить літню спеку і періоди посухи, викиди шкідливих речовин. Рекомендується для міського озеленення, для великих садів і живоплотів. Крок посадки в ряду: 0,5-0,6 м. Зона зимостійкості 4


Juniperus virginiana (ялівець віргінський) 'Grey Owl'

Розлогий сильнорослий кущ з товстими сильними діагонально піднесеними або горизонтально лежачими гілками і звисаючими кінцями пагонів. Річний приріст у висоту 10 см., в ширину 20 см. У віці 10 років досягає 1 м. висоти при діаметрі 2-2.5 м. Доросла рослина до 2-3 м. заввишки і 5-8 м. шириною. Хвоя всередині рослини голчаста з боків луската зелено-сріблясто-сіра, пагони м'які. Рясно зав'язує дрібні блакитні шишкоягоди з восковим нальотом. До грунтів і вологості невимогливий, виносить однаково добре всі грунти навіть дуже несприятливі, від сухих піщаних бідних поживними речовинами до кам'янистих або глинистих. Добре росте як на кислих так і на сильно лужних грунтах. Дуже морозостійкий, світлолюбний, переносить півтінь. Виносить літню спеку і періоди посухи, викиди шкідливих речовин. Рекомендується для парків і великих садів. Зона зимостійкості 4


Juniperus virginiana (ялівець віргінський) 'Hetz'

Великий розлогий швидко зростаючий сорт ялівцю, досягає в віці 10 років більше 1 м. висоти і 2-2.5 м. шириною. Старі екземпляри майже до 2 м. висоти і 3,5-5 м. шириною. Гілки товсті довгі розпростерті над землею, у старих екземплярів розташовані косо. Хвоя луската і голчаста зелено-сіро-блакитна, спочатку плоска пізніше округла. Дуже морозостійкий, світлолюбний, переносить півтінь. До грунтів і вологості невимогливий, росте на всіх грунтах. Стійкий до міського клімату і шкідливих викидів. Рекомендується для великих садів і парків, для широких несформованих живоплотів. Зона зимостійкості 4


Juniperus virginiana (ялівець віргінський) 'Tripartita'

Швидко зростаючий з густою кроною кущ, досягає в віці 10 років до 1 м. висоти і 1,5 м. ширини. Доросла рослина досягає до 2 м. висоти і 10 м. і навіть більше ширини. Гілки довгі, жорсткі, міцні, характерно нерегулярно відхиляються, покриті голками і лусочками, зелені з блакитним відтінком, взимку з пурпуровим відтінком. Дуже морозостійкий. Добре росте на сонячних і напівтінистих місцях. Засухостійкий, стійкий до міського клімату і шкідливих викидів. До грунтів і вологості невимогливий. Рекомендується для парків і великих ділянок. Зона зимостійкості 4 Ялівці дуже декоративні і різноманітні, до грунтів і вологі не вимогливі. І якого розміру не був би ваш сад завжди можна знайти сорт який поміститься на ньому. Ще раз повторимося, ялівці це унікальні рослини, володіють унікальною властивістю, очищають і оздоровлюють повітря, і оздоровчо діють на організм. Також «ялівець звичайний» (Інших видів ялівцю шишкоягоди отруйні!) можна вирощувати не тільки як декоративну рослину, але і як плодову для збору соковитих смачних і корисних ялівцевих ягід (в тіні насіння не утворює). Ялівці погано переносять пересадку, розмножуються насінням, зеленими живцями взятими з п'ятою бажано з молодих рослин, сланкі форми легко розмножуються відводками. Розмножувати ялівець краще живцюванням і відводками, насіння має досить малу схожість. Крім того найбільш декоративними є садові форми і культиватори, саджанці вирощені з насіння не повторюють ознаки батьківських примірників.

Якщо розділ, види Ялівцю, його декоративні різновиди і сорти, умови вирощування та використання в ландшафтному дизайні, був Вам корисний і цікавий, поділіться будь ласка з друзями соцмережах:  

Велика Подяка за Поширення!