Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вічнозелені і напіввічнозелені морозостійкі листяні і багаторічні рослини для саду, для кліматичних умов України

Які вічнозелені і напіввічнозелені садові рослини, що зберігають листя в сприятливих умовах взимку, і привабливі в саду цілий рік. Здається, що дізнатися, які рослини вічнозелені, а які листопадні, дуже просто. Вийшов взимку в сад, подивився, у яких рослин залишилися зелені  листя, а які рослини стоять без листя. В такому випадку, побачивши, хвойні стоять зелені, а листяні дерева і кущі без листя, можна вирішити, що хвойні - це вічнозелені, а листяні кущі - листопадні рослини. Насправді все не так, всім відомої групи, в більшості вічнозелених хвойних рослин є види з опадаючою хвоєю на зиму. У видів вічнозелених рослин часто буває один-два листопадних вида, а у видів які відносяться до листопадних рослин, зустрічаються і вічнозелені види.

Крім, всім відомих хвойних вічнозелених рослин, є багато вічнозелених і напіввічнозелених трав'янистих багаторічників і листяних рослин. Група вічнозелених і напіввічнозелені рослини для вирощування в садах без укриття або з мінімальним укриттям на зиму в кліматичних умовах України досить обширна.

Звичайно, що вічнозелені рослини, дерева, кущі і ліани, істотно можуть змінити вигляд, і оживити своїми барвами сад. Їх присутність особливо помітно на тлі оголених листопадних рослин взимку. Але перш ніж зважитися змінити вигляд саду за допомогою вічнозелених трав'янистих і листяних рослин, потрібно ретельно підійти до вибору вічнозелених рослин, і навчиться уникати помилок при їх посадці і вирощуванню.

Необхідно висаджувати їх у захищених від вітру місцях. Небезпечні також тимчасові відлиги взимку, коли відбувається фізіологічне висихання (рослини виходять із сплячого стану, але ще не можуть отримати вологу з грунту, так як вона замерзла і коріння не функціонують). Тому, рослини цієї групи необхідно рясно поливати перед настанням морозів і перевіряти вологість грунту під час відлиг взимку і ранньою весною.

Також потрібно враховувати, що в саду не повинно бути занадто багато вічнозелених рослин, сад буде застиглим. Листопадні рослини надають саду динаміку. Як правело в саду має бути приблизно однакова кількість, вічнозелених і листопадних дерев і кущів.

Розглянемо морозостійкі декоративні вічнозелені і напіввічнозелені садові листяні, кущі, вересові, ліани, багаторічні рослини для саду, види і назви, фото, опис характерних рис, морозостійкість і умови вирощування:


 

© «Ландшафт» - Ландшафтний Дизайн - озеленення і благоустрій території своїми руками.