Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Троянда «Цариця Саду»

Троянда - відома садівникам і любителям квітів з давніх часів. Виведено колосальне число садових видів і гібридів, які зачаровують нас своєю красою, формою квіток і ароматів. Їх особливий шарм, спільно з цінними не перевершеними якостями зробили їх дуже важливою групою рослин. У систематиков немає єдності з приводу числа диких видів троянд. Відповідно до думки різних джерел, від 100 аж до 200 видів диких троянд поширені на території помірної зони Земної кулі. Деякі види троянд ростуть навіть в тропічних горах Мексики, в Філіппінах і в Абіссінії.

Рід Троянди листопадні, рідше вічнозелені (троянда плетистая Sempervirens), вертикальні, частково в'юнкі середні або великі кущі з колючими або щетинистими пагонами. Декоративні квіти з'являються поодиноко, в щитковидних суцвіттях. Окрасою крім того є круглі, овальні або навіть плоскі оранжево-червоні плоди, які до глибокої зими висять на кущі. Для птахів це прекрасне джерело живлення.

Троянди називають «цариця саду», троянди розводили в королівських садах, прикрашали ними храми, обсипали ними жінок. Троянди це благородна рослина, яке нагороджує своєю красою тих, хто про них піклується. Поряд з величезним числом, прекрасних і привабливих садових сортів і гібридів троянд, які були виведені останнім часом садівниками, але так само навіть звичайні дикі види з їх простими, але дуже виразними резетковідними квітами ніяк не втратили свою популярність в декоративному озелененні.

Зазначені в нашому каталозі види і сорти троянд є лише скромна частина величезної кількості видів і сортів. Ми відібрали найбільш зимостійкі види і сорти троянд які без особливих труднощів (без укриття або з мінімальним укриттям на зиму) можна вирощувати по всій території України. Згідно характеру росту і способу використання ми розділили їх на 5 ключових груп: крупноцветковие (чайногибридні), багатоквіткові ( «флорибунда» - рясно і тривало цвітуть), плетисті, почвопокривні і паркові.

Також потрібно згадати про штамбові троянди, які прищеплюють на підщепу троянди собачої, найчастіше на висоті 90, 120 або 140 см. У вигляді штамбової форми вирощують різноманітні троянди, що відносяться до описаних нижче 5 групам сорти. Велика частина троянд щеплені на найбільш стійких коренях шипшини, в разі грунтопокривних троянд, більша частина з них - корнесобственні.

Вимоги по вирощуванню троянд

Троянди потребують перш за все сонячних місць, але не потребують освітлення повний день, провітрюваних, але не вітряних місць. Біля кожного куща необхідно трохи вільного місця, з метою забезпечення правильної циркуляції повітря, для того щоб намочені дощем листя швидко сохли, завдяки чому буде менш грибкових хвороб. Троянди віддають перевагу піщано-глинистому грунту, плодовитому, але не занатто вологому, з pH приблизно 6,5. На дуже сухих грунтах краще використовувать крапельне зрошення. При поливі вручну необхідно поливати рідко, але рясно (пр. 20 літрів води м²).

Посадка

У продажу є саджанці троянд з оголеною кореневою системою і в контейнері. Найкращим періодом для висадки є осінь (X- XI, перед настанням перших заморозків) або весна (III-IV), але ніяк не контейнерні троянди, безумовно вирощені троянди в контейнерах, висаджуємо цілий вегетативний сезон.

Перед висадкою, троянди з голим коренем замочуємо у воді кілька годин. Потім відрізаємо коріння на 20-25 см. довжиною. Троянду розміщуємо в викопану підготовлену яму, з добре розпушеним дном, рівномірно розкладаючи корінь. Обсипаємо їх родючим грунтом (місце окулірування повинно знаходитися приблизно 3-5 см. нижче поверхні грунту), поступово ущільнюємо, поливаємо і насипаємо горбик землі, 15-20 см.

Догляд за трояндами

Зазвичай обрізку кущів троянд виконують навесні: чайногибридні троянди обрізають на висоті 10-20 см. від поверхні землі. Всі інші групи троянд обрізають так низько тільки у випадку якщо вони свежее посажени (навесні або восени минулого року). У подальші роки видаляють тільки сухі, пошкоджені, хворі, і зугущающіе кущ пагони. З метою більшої декоративності і найтривалішого рясного цвітіння слід своєчасно видаляти відцвілі, і зів'ялі квіти, це дає повторне цвітіння. Окулізірованние троянди на підщепі як правило з шипшини, можуть відростати кореневі пагони, які необхідно відривати, а не обрізати. Троянди удобрюємо 2 рази в рік, весною та влітку (до половини VII), удобрює, спеціально призначеним добривом для цієї групи рослин, стежимо за тим, щоб грунт був регулярно розпушеній, так як коренева система троянд для хорошого розвитку вимагає багато повітря.

Використання

У троянд велика кількість можливостей для використання. Троянди чудові як солітери, в групах, в вільно зростаючих живоплотах. Квітучі живоплоти - це прикраса кожного саду. Троянди використовують не тільки на присадибних ділянках та парках, а також і в міському озелененні, уздовж вулиць, в скверах, на схилах. Це особливо стосується грунтопокривних видів, види з щільними, щетинистими, скорорастущіми пагонами, які добре кущаться - одні утворюють підземні нащадки, інші утворюють відростки, стеляться по землі. Такий характер зростання дає густий покрив з гілок і листя, запобігає проростання бур'янів, можливо використовувати для озеленення пагорбів, укосів і схилів, застосовується в зонах, де складно підтримувати газони. А також в захисних насадженнях на промислових територіях, при декоруванні стін і як пилозахисні посадки.

На присадибній ділянці троянди особливо добре виглядають, якщо вони зібрані в групи, що утворюють плями різного кольору, не дивлячись на те поодинокі посадки можуть привертати увагу як акцент в невеликому саду. Кущі троянд, призначені з метою зрізання квітів, висаджують в задній частині саду, кущі троянд без квітів мало декоративні.

Розглянемо найбільш зимостійкі види і сорти троянд фото і назви, які без укриття або з мінімальним укриттям на зиму можна вирощувати по всій території України:  

© «Ландшафт» - Ландшафтний Дизайн - озеленення і благоустрій території своїми руками.