Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Садові багаторічні рослини - краса, що повертається

Багаторічні рослини - це багаторічні трав'янисті рослини, зимують в грунті і виростають знову щороку. Їх надземна частина, після цвітіння, зазвичай засихає, а живими залишаються підземні частини (бульби, коріння). Деякі багаторічники не скидають листя на зиму. Це вічнозелені багаторічні рослини. Серед багаторічних рослин зустрічаються крихітні, мініатюрні, почвопокривні рослини, і великі екземпляри, що досягають до 2 м. заввишки.

Багаторічники дуже різноманітні за декоративним забарвленням, формою і величиною квіток, силуету, і забарвленням листя. Декоративні в тому числі і засохші суцвіття. Кожна з рослин має свої умови до грунту і місцю розташування. Підбір рослин величезний, завдяки цьому різноманіттю для будь-якого саду можливо підібрати багаторічники, які будуть добре рости, навіть в разі якщо це місце з екстрімальними умовами, дуже сухе і бідне, на відкритому сонці або навпаки, сильно затінене і сире.

Вимоги до вирощування садових багаторічників

Вимоги садових багаторічників не складно виконувати, місце для висадки має бути добре підготовленим, так як вони будуть рости в даному місці кілька, а то й кілька десятків років. Важливим є: видалення бур'янів, органічні добрива (компост, перегній), глибоке розпушування.

Посадка

Час висадки садових багаторічників, вирощених в розпліднику в контейнерах, розтягується практично на цілий вегетативний сезон. Переважно це робити навесні, хоча посадка в серпні, вересні і навіть жовтні також дає відмінні результати. Садові багаторічні рослини, що висаджуються пізно восени, повинні бути захищені в зиму від замерзання.

Густота посадки залежить від швидкості росту, характерною для виду і сорту. Зазвичай на 1 м² висаджують:

- 4 рослини, що виростають до висоти 100-200 см.,

- 8-10 рослин, що виростають на 60-100 см.,

- 12-15 рослин, що виростають на 25-30 см.,

- 25-40 рослин до 25 см.

Догляд

Важливі дії по догляду - це прополка, усунення відцвілих суцвіть і обрізка засохлої надземної частини по завершенні вегетації. Після декількох років вирощування, деякі з багаторічних рослин потребують омолодження, що складається в викопуванні, відділенні старих частин, уражених захворюваннями або замерзлих, і висадці тільки молодих і міцних приростів.

Використання садових багаторічників

Найбільш традиційним способом використання багаторічників вважається квітник, в якому висаджують підібрані види і сорти поодиноко або групами різної величини. Можна формувати квітники тільки з багаторічників або поєднувати з однолітниками, кущами і деревами. Многолетниками можливо обсаджувати великі території ділянки, замінюючи таким методом газон. Крім того їх висаджують біля водойм і вересових садів в альпійських горах і рокарії, на великих поверхнях, природним способом, для створення мавританських газонів, на лісових ділянках, квітучих галявинах і дахах.

Вибір багаторічних рослин дуже величезний, і представлені в онлайн каталозі «Ландшафт» види і сорти садових багаторічників (в'юнкі багаторічники дивіться в розділі «Ліани - в'юнк садові рослини»), є лише скромною частиною серед величезної кількості багаторічних рослин. Але навіть цей список представлених садових багаторічних рослин великий і різноманітний, це дає можливість підібрати багаторічники для будь-якого саду і для будь-яких умов вирощування.

Розглянемо найбільш декоративні морозостійкі садові багаторічні рослини, фото з назвами, опис по зростанню і переваги: