Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Декоративні злаки для саду - Декоративні трави для саду

Декоративні злаки це унікальні рослини які і надзвичайно декоративні протягом всього року і невибагливі одночасно, в садах будь-якого стилю додадуть витонченість і легкість будь-якій композиції. Декоративні злаки - правильний вибір якщо ви хочете відпочивати в саду а не вкладати величезні сили і фінанси, з економічної точки зору це вигідно а з естетичної дуже красиво. Завдяки різноманітності трав, унікальній структурі листя і суцвіть, а особливо осінньої і зимової декоративності трави є незамінним елементом дизайну саду. Трави прекрасно поєднуються один з одним в одиночних посадках на невеликих ділянках, а на значних територіях їх висаджують масивами і повторюваними групами в поєднанні з багаторічниками. Але чим краще ми розуміємо основні умови зростання рослин в наших садах тим успішніше ми зможемо підібрати найбільш підходящі рослини для нашого саду. І перш ніж висаджувати злакові рослини важливо знати і враховувати, злаки діляться на дві основні групи – холоднозростаючі і теплозростаючі!

Холоднозростаючі злаки - прокидаються рано навесні і першими починають рости, при досягненні близько +25 °C припиняють зростання, в жаркий період настає період літнього спокою, а з кінця літа до середини осені коли знижується температура починається другий цикл зростання.

Теплозростаючі злаки - починають рости коли добре прогріється грунт і температура повітря підніметься до +25 °C, добре ростуть тільки коли стоїть тепла погода, мають довгий період вегетації і багато з теплозростаючіх злаків набувають розкішний вигляд лише в умовах тривалого спекотного літа.

Декоративні злаки для саду - Декоративні трави для саду: види і сорти, фото, опис характерних рис, особливості при вирощуванні, способи розмноження, застосування і щільність посадки в садовому дизайні:


Briza media (трясунка середня)

Гарний холодноростучий багаторічний злак з короткими повзучими кореневищами, утворює вільні дернинкі близько 0,2-0,5 м. заввишки і 0,15-03 м. шириною. У народі відома під назвою "зозулині слізки". Листя темно-зелені вузькі і плоскі до 0,4 см. в ширину, по краях шорсткі, майже вічнозелені (восени утворюються нові листя які залишаються зеленими взимку). Цвіте в травні-вересні. Суцвіття широкорозлога пірамідальна волоть від 5 до 12 см. завдовжки з ниткоподібними хвилястими розгалуженими квітконожками, на ниткоподібних квітконожках пониклі серцеподібні або майже округлі плоскі часто з фіолетовим відтінком колоски які схожі на висячі в повітрі краплі, декоративні до осені. Сонцелюбивий. Віддає перевагу піщаним або супіщаним без надлишку вологи сухім-свіжім грунтам. Розмножується діленням кореневища або насінням. Обрізка в березні-квітні, поливають тільки в суху спекотну погоду. Засушені суцвіття-волоті використовуються для створення сухих букетів. Може використовуватися в якості газонной рослини, підходить для міксбордерів і квітників природного типу. Щільність посадки: 7-10 шт./м². Зона морозостійкості 3


Calamagrostis × acutiflora (вейник гостроквітковий)

Природний гібрид між вейником наземним і очеретовим. Багаторічний холодоростучий злак з довгим повзучим кореневищем, утворює кочки 1-1,5 м. заввишки і до 1 м. діаметром. Листя вузькі 1 см. шириною, зелені, блискучі. Стебла міцні прямостоячі, навіть після сильних дощів. Цвіте в липні-серпні. Волоті численні, вузькі, золотисті, 15-20 см. довжиною, утворюють густе золотисте віяло, зберігають декоративність всю зиму. Росте дуже швидко, до грунтів невибагливий, росте як на сонці так і в півтіні, легко переносить посуху. Більш декоративний на піщаних грунтах, але виносить і важкі суглинки. Розмножується насінням або вегетативно. На одному місці росте до 10 років. Обрізка в березні-квітні. Щільність посадки: 2-3 шт./м². Зона морозостійкості 4

Природний вейник гостроквітковий за агресивного швидкого поширення рідко використовується в садах, виведені культурні сорти, сортові форми не мають довгі кореневища, не агресивні.


Calamagrostis × acutiflora (вейник гостроквітковий) 'Karl Foerster'

Один з найбільш декоративних і популярних злаків. Холодоростучий кущистий жорстко вертикальний з блискучими витончено вигнутими темно-зеленими до пізньої осені листям, і строго вертикальними жорстко прямостоячіми пагонами до 2 м. заввишки. Волоті до 30 см. завдовжки з'являються в червні, на початку розпускання пишні мають бежево-рожевий відтінок, влітку стають вузькі жовті, восени стають коричнево-помаранчевими, зберігаються взимку. Суцвіття стерильні, не дає самосіву. Добре росте на сонці і в півтіні на різних типах сухих-свіжих грунтах, переносить посуху. Обрізку стебел і листя роблять рано навесні до висоти 10-12 см. Ділять або пересаджують рано навесні або ранньою осінню. Гарний для вертикального акценту і заднього плану. Щільність посадки: 2-3 шт./м². Зона морозостійкості 4


Calamagrostis × acutiflora (вейник гостроквітковий) 'Overdam'

Декоративний ряболистий холодоростучий злак 1-1,5 м. заввишки, повільно розростається утворюючи компактні кочки. Листя злегка пониклі з поздовжніми широкими кремово-білими смугами по краях листової пластини. Починає вегетацію ранньою весною і вже в червні утворює рожеві розлогі суцвіття, після цвітіння суцвіття стислі жовто-бурого кольору, які також декоративні взимку. Добре росте на сонці і в півтіні на різних типах сухих-свіжих грунтах, переносить посуху, страждає від зайвого зволоження. На піщаних грунтах має більш декоративний вигляд. Обрізку проводять ранньою весною. Гарний для рабаток, бордюрів, великих куртин, рекомендується для міського озеленення. Щільність посадки: 6-8 шт./м². Зона морозостійкості 4


Carex muskingumensis (осока мускінгуменская, або осока пальмолиста, пальмовидна)

Багаторічна трав'яниста кущіста холодноростуча рослина сімейства Осокові, на вигляд схожа на злак, в природі росте в низьких лісах і на вологих лугах, Великі озера Північна Америка. Утворює злегка розповзаючу кочку але не агресивна, стебла густі і тонкі досягають 0,5-0,8 м. висоти. Через своєрідне розташування листя її називають осока пальмовидна. Численне вузьке трав'янисто-зелене листя до 20 см. завдовжки відходять від стебел і розташовані майже під прямим кутом до осі стебла. Цвіте в червні-липні. На початку цвітіння колоски зелені, до осені коричнюваті, не представляють особливого інтересу. Зростає на повному сонці і в тіні на досить вологих грунтах, чім вологіший грунт тим краще переносить сонячні промені. В зиму йде зеленой і такой зберігається до середини зими, ефектно виглядають величезні зелені куртини на тлі невисокого снігового покриву. На початку весни кущ вичісують, слабка підрізка. Розмножується діленням кореневища і насінням. Декоративна і дуже оригінальна створює екзотичний ефект, навіть коли завалюється від вітру або дощу не виглядає неохайно. Вузькі листя сильно контрастують з великими листками хости або бадану, підходить для декорації нецікавих оголених стовбурів, як високий бордюр. Має садові форми: C. muskingumensis 'Little Midge' низький сорт 0,15-0,2 м. заввишки з строго вертикальними пагонами і світло-зеленими глянцевими листками; C. muskingumensis 'Oehme' 0,5 м. висотою листя з жовтою окантовкою; C. muskingumensis 'Silberstreif' 0,5 м. висотою листя з білою смугою. Щільність посадки: 4-8 шт./м². Зона морозостійкості 4


Deschampsia cespitosa (щучка дерниста або луговик дернистий)

Холодноростучий злак, гніздова форма. Утворює щільні купини 0,6-1 м. заввишки і 0,4-0,5 м. діаметром з великою кількістю темно-зелених тонких плоских довгих жорстких поникаючіх не відмираючих на зиму листям. Філігранні численні розлогі волотисті суцвіття до 25 см. завдовжки з сріблясто-зеленими колосками, схожі на вуаль. Цвіте в кінці червня. Добре росте на сонячних і напівтінистих місцях. До грунтів невибаглива, росте на будь-якому грунті, віддає перевагу свіжим-вологим грунтам. Морозостійка, довгоживуча, має безліч декоративних підвидів. Розмножується діленням куща, може давати самосів, насіння дуже швидко проростають і мають високу схожість. Обрізка в березні-квітні до початку відростання молодого листя, без обрізки ми отримуємо сиву купину і тільки до середини літа старе листя опуститься і закриються молодими зеленими. Для вересових садків і природних садів, для квітників. Щільність посадки: 3-5 шт./м². Зона морозостійкості 3

D. cespitosa 'Bronzeschleier' - Дуже стійкий сорт, золотисто-коричневе волотисте суцвіття часто зберігають декоративність до весни. Кущик 0,6-1 м. заввишки і до 0,7 м. діаметром. Щільність посадки: 3-4 шт./м².

D. cespitosa 'Fairy's Joke' - саморозмножуючий сорт, замість насіння дає мініатюрні рослини. Кущик 0,9 м. висотою і 0,6 м. діаметром. Щільність посадки: 3-5 шт./м².

D. cespitosa 'Goldschleier' - Мітелки золотисто-жовті. Кущик 0,6-1 м. заввишки і до 0,5 м. діаметром. Щільність посадки: 3-5 шт./м².

D. cespitosa 'Goldtau' - Мітелки золотисто-жовтого кольору, втрачають декоративність через місяць-півтора. Досягає до 1,75 м. висоти і 0,5 м. діаметром. Щільність посадки: 3-5 шт./м².

D. cespitosa 'Northern Lights' - ряболиста форма, листя з кремово-білими поздовжніми смугами. Кущик всього 0,25 м. заввишки.

D. cespitosa 'Tardiflora', 'Tautraeger' - Цвіте пізніше, волоті зеленого кольору. Кущик 0,5-0,9 м. заввишки і 0,5 м. діаметром. Щільність посадки: 3-5 шт./м².


Festuca cinerea = Festuca glauca (костриця сиза або блакитна)

Холодноростучий вічнозелений злак який утворює густі пишні напівкруглі блакитні купини 0,2-0,3 м. заввишки і 0,3-0,4 м. діаметром, з сторчащими прямими квітковими волотями. Цвіте в червні-липні. Може розмножуватися самосівом якщо не видаляти суцвіття. Листя досить жорсткі вузьколінійні від сіро-зеленого до сіро-синього кольору. Віддає перевагу сонячним місцям і бідним помірно сухім або сухім грунтам. На бідних грунтах живе довго. Стійка до умов міського середовища та промислових викидів. Вимагає розподіл раз в 3-4 року. Навесні вичісують кущ, слабке підрізування. Використовується для альпінаріїв, контейнерного озеленення, та природних композицій. Щільність посадки: 9-12 шт./м². Зона морозостійкості 5


Festuca gautieri (костриця Гаутера) = Festuca scoparia (костриця метільчата)

Холодноростучий вічнозелений злак який утворює низькі густі подушки 0,1-0,15 м. заввишки і 0,15-0,25 м. діаметром. Листя ниткоподібні досить жорсткі темно-зеленого кольору. Волоть досить рихла часто поникла, колоски світло-зелені. Цвіте в червні, насіння дозрівають у липні. Віддає перевагу сонячним помірно сухім або сухім місцям, але годиться і для злегка затінених ділянок, на бідних грунтах живе довго. Швидко розростається утворюючи дернину. Стійка до умов міського середовища та промислових викидів. Кожні 2-3 роки вимагає поділу і пересадки. Ранньою весною необхідно вичісувати сухе листя, молоде листя починає рости при досить низьких температурах, обрізку не потребує. Підходить для альпінаріїв, задернення невеликих поверхонь. Щільність посадки: 9-12 шт./м². Зона морозостійкості 5


Glyceria maxima (маннік великий) 'Variegata'

Холодноростучий вертикальний злак 0,7 м. висотою, швидко зростаючий, сильно розростається завдяки нащадкам. У природі зустрічається по берегах водойм. Дуже ефективні декоративні смугасті листя жовто-білого кольору з тонкими зеленими смужками. В кінці червня початку липня з'являються широкі волоті. Зростає на сонячних і напівтінистих місцях. Краще росте в болотистих умовах, але при постійній вологості може рости на квітниках. Обрізка восени. Придатний для оформлення водойм і рабаток. Щільність посадки: 3-5 шт./м². Зона морозостійкості 3


Helictotrichon sempervirens (овсец вічнозелений)

Цінна холодноростуча багаторічна кочкообразна злакова рослина середньої висоти, утворює подушки близько 0,5 м. висотою і 0,4-0,6 м. діаметр. Листя вічнозелені тверді від сіро-зеленого до синьо-сірого відтінку, вузькі, лінійні, біля основи 1 см. до верху загострюються. Цвіте в липні, суцвіття у вузьких м'яких мітелках на прямому до 1,2 м. стеблі. Потребує сонячних місць, в притінених місцях набуває зелене забарвлення. Грунт сухий до помірно сухого, рихлий з малим вмістом поживних речовин, на багатих поживними речовинами грунтах зеленіє. Дуже зимостійкий, обрізку не потребує, навесні вичісують кущ. Висаджують на рабатках. Щільність посадки: 1-3 шт./м². Зона морозостійкості 4


Imperata cylindrica (імперата циліндрична) 'Red Baron' або 'Rubra'

Ефективний високо декоративний теплоростучий злак до 0,3-0,4 м. заввишки. Листя вертикальні, молоді яскраво-зеленого кольору з яскравими малиново-червоними кінчиками, при рості все більш і більш червоніють, в міру наближення кінця сезону восени темніють набувають рубіново-червоний колір. Цвіте рідко пухнастими сріблястими колосками. Потребує постійно вологий але дренований грунт, гарного освітлення. На відміну від видової форми помірно агресивний, розмножується повільно за допомогою бічних відростків. Недостатньо морозостійкий, молоді рослини рекомендується вкривати на зиму. Підходить для міксбордерів, кам'янистих садів або альпінаріїв. Щільність посадки: 7-9 шт./м². Зона морозостійкості 7


Leymus arenarius = Elymus arenarius (колосняк піщаний)

Трав'янистий довгокорневищний агресивний холодно-і-теплоростучий злаковий багаторічник, починає зростання дуже рано навесні і продовжує рости при високих температурах влітку, досягає 0,7 м. висоти і 0,5 м., діаметром. Листя сизо-зелено-блакитні до 0,7 м. довжиною, широкі 0,5-1 см. шириною, жорсткі з гострими краями. Суцвіття прямостоячі досягають до 1,2 м. висоти, колоски 15-20 см. завдовжки. Цвіте в червні-липні. Сонцелюбивий. Добре росте тільки на легких сухих-свіжих піщаних грунтах, стійкий до посухи. Обрізка восени, пересадкі та омолодження не вимагає. Дуже експансивний, розростається підземними нащадками, ретельно вибирати місце для посадки. Гарний для натуральних насаджень на великих поверхнях, використовується для закріплення приморських дюн. Щільність посадки: 4-6 шт./м². Зона морозостійкості 4


Luzula nivea (ожика сніжно-біла)

Холодноростуча багаторічна трав'яниста вічнозелена рослина сімейства Ситникових порядку тонконогоцвіті. Утворює вільні темно-зелені дернини до 0,3-0,4 м. заввишки. Квітки білі зібрані в густі парасольковидні досить великі кисті. Цвіте липень-серпень. Суцвіття використовуються для сухих букетів. Віддає перевагу сонячним або напівтінистим місцям і свіжим гумусовим грунтам. Навесні вичісують кущ. Рекомендується для натуральних насаджень. Щільність посадки: 7-12 шт./м². Зона морозостійкості 4 


Miscanthus sacchariflorus (міскантус цукровоквітковий)

Теплоростуча декоративна злакова рослина до 2 м. заввишки з товстими повзучими довгими кореневищами, утворює підземні пагони, швидко розростається, утворює великі дерновини. На невеликих ділянках необхідно обмежувати розростання стійкими перешкодами. Листя до 2 см. шириною, плоскі, лінійні, шкірясті, жорсткі, з червоно-коричневою смужкою уздовж головної жилки, восени забарвлюються в красивий світло-коричневий колір. Дуже ефективні з довгими бічними гілочками пухнасті волоті 15-25 см. завдовжки, бежево-сріблясті при повному розкритті майже білі. Цвіте у вересні-жовтні, декоративні всю зиму. Любить вологу і сонячне місце, може рости і на відносно сухих місцях. До складу грунту не вимогливий. Розмножується поділом кореневища. Обрізка в квітні-травні. Для посадки на великих квітниках, спеціальних садах трав, поодиноко на тлі газону. Щільність посадки: 1-3 шт./м². Зона морозостійкості 4


Miscanthus sinensis (міскантус китайський)

Популярна декоративна теплоростуча багаторічна злакова рослина, потужний, короткокорневищний, утворює великі акуратні куртини 1,5 (до 2 іноді до 3,5) м. заввишки і 0,7-1 м. шириною. Стебла прямостоячі. Листя розташовані в підставі пагонів, лінійні, вузькі, тонкі, від 0,5 до 3 см. шириною, довгі, вигнуті, жорсткі, різноманітного забарвлення з плямами або смужками. Квітки зібрані в віялоподібні шовковисті волоті 20-40 см., червонуваті або рожеві, після розкриття бежеві або біло-сріблясті. Цвіте з серпня по жовтень. Сонцелюбивий. Прокидається пізно навесні при досить високих температурах. Потребує постійно зволожений непересихаючий родючій піщаний, суглинистий або глинистий дренований грунт, не виносить пересихання. На зиму листя не обрізають, але для декоративності їх необхідно зв'язувати. Обрізка в квітні-травні. Розмножується вегетативно. Видова рослина, висаджують окремо або групами, добре виглядає в бордюрах а особливо біля водойм. Засушені суцвіття використовуються при створенні сухих букетів. Щільність посадки: 1-2 шт./м². Зона морозостійкості 5. Міскантус китайський в культурі дуже давно, вважається одним з найкрасивіших азіатських злаків, виведено безліч садових форм, більше 100 сортів що відрізняються за розміром, формою і забарвленням листя і суцвіть:

Miscanthus sinensis 'Gracillimus' - Цінний сорт, цінується за тонку текстуру вузького листя і граціозну округлу форму куща, утворює густі гнізда 1,3-1,5 м. заввишки, восени золотисто-жовтий. Цвіте пізно, може і не цвісти, суцвіття-волоті мідно-червоного забарвлення. Щільність посадки: 1-2 шт./м².

Miscanthus sinensis 'Grosse Fontane' - Утворює величезний округлої форми щільний зелений кущ до 2,4 м. заввишки з великою кількістю сріблястих суцвіть-волотей. Цвіте з липня. Щільність посадки: 1 шт./м².

Miscanthus sinensis 'Kleine Fontane' - Цвіте пишно в серпні, суцвіття-волоті ніжно-рожево-сріблясті. Висота 1,1-1,6 м. Щільність посадки: 1-2 шт./м².

Miscanthus sinensis 'Malepartus' - Кущ щільний прямостоячий 1,3-2 м. заввишки і 0,7-1 м. шириною. Листя вузькі 6-7 мм. зі світлою жилкою по центру, восени жовто оранжеві. Суцвіття-волоті на початку рожево-коричневі з часом світлішають і стають пушисто-білими. Цвіте вересень-жовтень. Щільність посадки: 1-2 шт./м².

Miscanthus sinensis 'Silberfeder' - Сильноростучий досягає 1,7-2,2 м. висоти і 1 м. ширини. Листя 2 см. шириною з білою головною жилкою. Зацвітає рано, цвіте рясно в серпні і до зими. Суцвіття-волоті великі пухнасті сріблясті. Сорт відзначений AGM, Великобританія 2001 г. Щільність посадки: 1 шт./м².

Miscanthus sinensis 'Strictus' - Сильнорослий прямостоячий щільний кущ 1,7-2 (2,5) м. заввишки і 0,7-1 м. діаметром, більш колонновідний ніж 'Zebrinus'. Листя дуже ефективні 1 см. шириною зелені з поперечними жовтими смугами. Цвіте у вересні червонувато-бронзовими суцвіттями-мітелками. Щільність посадки: 1-3 шт./м².

Miscanthus sinensis 'Zebrinus' - Сильнорослий щільний прямостоячий кущ 1,5-2 м. заввишки і 1,2 м. діаметром з досить широкими дуже ефективними зеленими з кремово-жовтими поперечними смужками листям. Суцвіття-волоті сріблястого кольору, рожевіють до кінця осені. Цвіте з початку серпня. Садять частіше поодиноко біля водойм. Сорт відзначений AGM, Великобританія 2001 г. Щільність посадки: 1 шт./м².


Molinia arundinacea (молінія очеретяна)

Елегантний теплоростучий злак з лугів світлих лісів Європи, 0,7-1,1 м. заввишки і 0,5 м. діаметром. Прокидається пізньою весною, утворює щільну купину. Листя зелені, вузькі, лінійні, з приємними золотисто-жовтими тонами восени. Прямостоячі високі тонкі стебла з коричневими суцвіттями-мітелками підносяться над густими гніздами листя, граціозно колишуться при найменшому подиху вітерця. Цвіте в липні-вересні. Кореневище повзуче. Зростає повільно, декоративності досягає на 2-3 сезон, але довговічна. Віддає перевагу сонячним до легкої півтіні місцям. Потребує свіжий-вологий перегнійний грунт. Обрізка в квітні-травні. Розмножується діленням куща. Використовується в натуралістичних садах, для оформлення берегів водойм, особливо ефектна в вечірній час коли підсвічується сонцем. Щільність посадки: 4-6 шт./м². Зона морозостійкості 4. Має ряд садових форм:

Molinia arundinacea 'Karl Foerster' - кущ широкий розлогий рихлий висотою з людину, 0,6 -1,8 (2) м. заввишки до 1 м. діаметром, листя сизувато-зелені. Квітконоси гнучкі тонкі підносяться над гніздами листя і легко колишуться при найменшому подиху вітерця. Суцвіття-мітелки коричневі. Вся рослина восени забарвлюється в приємний жовтий колір. Щільність посадки: 1-2 шт./м²;

Molinia arundinacea 'Windspiel' - високий кущ 2 м. заввишки і 1 м. діаметром з більш товстими цветоносами. Суцвіття-мітелки світло-фіолетові, восени коричневі. Листя восени яскраво-жовті. Щільність посадки: 1-2 шт./м².


Molinia caerulea (молінія блакитна)

Багаторічна теплоростуча трав'яниста рослина, утворює щільні досить великі стрункі кущики 0,6-0,9 м. заввишки і 0,4-0,5 м. в діаметрі. Утворює численні густі довгі вертикальні квітконоси. Суцвіття-мітелки складаються з вузьких довгих колосків 15-30 см. завдовжки жовто-коричневого або синювато-фіолетового відтінку. Цвіте з липня по вересень. Листя прикореневі прямі шорсткі сіруваті або сизувато-зелені, лінійні, вузькі, 0,5 см. шириною. Сонцелюбива, виносить півтінь. Потребує свіжі-вологі перегнійні кислі грунти. Тривало росте на одному місці. Обрізка в квітні. Розмножується діленням куща. Підходить для природних садів і оформлення водойм. Щільність посадки: 5-7 шт./м². Зона морозостійкості 4. Має ряд садових форм:

Molinia caerulea 'Moorhexe' - Кущ вузький щільний вертикальний 0,9 м. висотою і 0,5 м. шириною. Листя яскраво-зелені, восени коричнево-жовті. Суцвіття пурпурні. Щільність посадки: 5-7 шт./м²;

Molinia caerulea 'Variegata' - Гарний сорт утворює досить щільну куртину 0,6 м. висотою. Листя з поздовжніми смугами, жовтого, білого і зеленого кольору. В кінці літа з'являються пурпурні суцвіття. Куртини восени набувають яскраво-жовтого або помаранчевого забарвлення. Щільність посадки: 5-7 шт./м².

 

 

 


Panicum virgatum (просо прутовидне)

Декоративний багаторічний теплоростучий короткокорневищний злак з красивими суцвіттями і декоративним осіннім забарвленням листя, утворює щільну дернину до 2 м. заввишки і 0,6-1,5 м. шириною. Прокидається пізно навесні, дернина розростається порівняно повільно, в результаті виходять щільні вузькі або злегка рихлі кущі. Стебла жорсткі прямостоячі. Листові пластинки лінійні плоскі 1 см. шириною від сіро-блакитного до зеленого кольору, восени золотисто-жовті до темно-бордового. Суцвіття-мітелки широкі розлогі рожеві або червонуватого кольору. Цвіте в серпні-вересні. Дуже світлолюбний, до грунтів невимогливий, росте і на піщаних і на важких глинистих грунтах, витримує посуху і періодичне затоплення. Розмножується діленням куща на початку літа або насінням. Обрізка в квітні. Використовується для одиночної посадки на тлі газону, біля берегів водойм, в квітниках, для створення куртин. Щільність посадки: 1-3 шт./м². Зона морозостійкості 4

Має багато культиварів, частина з них відібрана в природі, частина отримана селекціонерами:

Panicum virgatum 'Blue Tower' - високий сорт, висота до 2,4 м, діаметр близько 1,5. Листя сизо-блакитні. Суцвіття-мітелки світло-коричневого відтінку. Цвіте у вересні-жовтні. Щільність посадки: 1-3 шт./м²;

Panicum virgatum 'Cloud Nine' - кущ прямостоячий, висота до 2 м, діаметр 0,4-0,6. Листя сизо-зелені, восени бронзові. Суцвіття-мітелки бежеві. Цвіте у вересні-жовтні. Щільність посадки: 2-3 шт./м²;

Panicum virgatum 'Dallas Blues' - кущ вазообразной форми швидко розростається, висота 1,6-2,1 м, діаметр 0,8-1,9. Листя широкі голубувато-зелені, восени бронзові. Суцвіття-мітелки зеленувато-бежеві. Цвіте з середини вересня до середини жовтня. Щільність посадки: 1-3 шт./м²;

Panicum virgatum 'Hanse Herms' - кущ прямостоячий, висота 0,6-1,2 м. Листя темно-зелені в серпні фарбуються в темно-червоні тони, до осені стають бордовими. Суцвіття-мітелки коричнево-червоні. Цвіте серпень-вересень. Щільність посадки: 2-3 шт./м²;

Panicum virgatum 'Heavy Metal' - строго вертикальний кущ, стебла прямостоячі сильні, швидко розростаються, висота 1,3-1,5 м, діаметр 0,6-1,5 м. Листя сіро-зелені з сизим нальотом, восени мідно червоні. Суцвіття-мітелки бежеві з червонуватим відтінком. Цвіте з середини серпня до початку жовтня. Дає самосів. Щільність посадки: 2-3 шт./м²;

Panicum virgatum 'Heiliger Hain' - стебла прямостоячі, повільно розростається, висота 1,1-1,3 м, діаметр 0,9-1 м. Листя блакитно-зелені з мідно-червоними кінчиками, восени мідно-червоні повністю. Суцвіття-мітелки сірувато-зелені з червоним відтінком. Цвіте з початку серпня до початку жовтня. Дає самосів. Щільність посадки: 1-3 шт./м²;

Panicum virgatum 'Northwind' - стебла строго вертикальні, швидко розростається, висота 1,6-1,8 м, діаметр 0,9-1,3 м. Листя блакитно-зелені, восени жовті. Суцвіття-мітелки сірувато-зелені. Цвіте з початку вересня до початку жовтня. Щільність посадки: 1-3 шт./м²;

Panicum virgatum 'Red Cloud' - вертикальний, висота 1,7 м, діаметр 0,9-1,2 м. Листя широкі голубувато-зелені до осені стають пурпурні. Суцвіття-мітелки червоні. Цвіте з серпня до жовтня. Щільність посадки: 2-3 шт./м²;

Panicum virgatum 'Rotstrahlbusch' - стебла прямостоячі сильні, помірно розростається, кущ компактної вертикальної форми висота до 0,8 м. Листя вузькі зелені, восени забарвлюються в червоний. Суцвіття-мітелки червонувато-бежеві. Цвіте з серпня до жовтня. Дає самосів. Щільність посадки: 2-3 шт./м²;

Panicum virgatum 'Strictum' - строго вертикальний кущ, не розвалюється, висота до 1,8 м, діаметр 1-1,5 м. Листя яскраво-зелені, восени жовті. Суцвіття-мітелки зеленувато-бежеві. Цвіте з серпня по жовтень. Щільність посадки: 1-3 шт./м².


Spartina pectinata (спартіна гребенчатая або периста) 'Aureomarginata'

Теплозростаюча екзотична злакова рослина 1,2-1,5 м. висотою, з дуже сильно вигнутими звисаючими вузькими глянцевими темно-зеленими з вузькою жовтою облямівкою листям. Восени забарвлюється в яскраво-золотистий колір. Листя стійкі до негоди, навіть висохлі залишаються декоративними протягом всієї зими. Квітки дрібні зібрані в волоті на вершинах двометрових пагонів які утворюються в серпні-вересні. Відростає пізно. Сильно зростаюча трава, розростається підземними довгими міцними кореневищами, потребує обмеження. Сонцелюбива, виносить легку півтінь. До грунтів невибаглива, добре росте як на вологих заболочених місцях, так і на звичайному садовому грунті. На сухих-свіжих грунтах розростається значно слабкіше. Розмножується поділом кореня. Обрізка в квітні. Солітер, красиво виглядає поблизу водойм, можна занурювати на глибину до 10 см. Хороша для квітників. Щільність посадки: 2-4 шт./м². Зона морозостійкості 4


Якщо матеріал «Декоративні Злаки Для Саду - Декоративні Трави Для Саду» був Вам корисний і цікавий, будь ласка поділіться ним з друзями:

Велика Подяка за Поширення!