Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Хвойні дерева та кущі

Сімейство Соснових - Сімейство Кипарисових - Сімейство Тисів

Хвойні рослини, дерева і кущи, види і сорти

Декоративні хвойні вічнозелені дерева і кущі - це прикраса саду в будь-який час року, його життя і радість. Якщо в декоративному саду немає вічнозелених рослин, навесні і восени сад виглядає порожнім, нудним. Серед вічнозелених рослин, найбільшою популярністю користуються хвойні рослини, які надають саду особливу красу в міжсезоння, коли засипають багаторічники і гинуть літники.

Хвойні дерева і кущі - дуже багата і цікава група рослин. Вічнозелені високі стрункі гіганти і приземкуваті сланкі по камінню кущі - все це представники великого класу хвойних. Хоча хвойні в основному вічнозелені дерева і кущі, серед них є які скидають на зиму хвою: модрина, матасеквойя, гінго.

Серед численних видів і сортів хвойних, можемо підібрати хвойні рослини, адаптовані до різних умов. Для легких, сухих і піщаних грунтів прекрасно підходять сосна і ялівці, на вологі місця - таксодіум, метасеквойя, туя гігантська. Більшість хвойних краще ростуть на сонячних місцях, але є і такі, які добре ростуть в тіні - тис і мікробіота.

Посадка: Практично у кожного сорту різні вимоги по відстані для посадки. При посадці невеликих саджанців хвойних, важливо знати про майбутню висоту і обсяг дорослих хвойних рослин, так як часто хвойні висаджують занадто близько, для досягнення швидкого декоративного ефекту. В результаті чого хвойні рослини заглушають один одного, втрачаючи форму і декоративний вигляд, а сам сад стає занадто затіненим.

Слід пам'ятати, що саджанці хвойних рослин завжди купуємо з комом - а краще в контейнерах. Ніколи не купуйте саджанці хвойних, з відкритою кореневою системою. Зовні рослина може виглядати привабливо, але в саджанця вже загинули усмоктувальні кореневі волоски, і він приречений. Після посадки ви не зрозумієте, прийнялася рослина чи ні, хвойні гинуть протягом двох років. Пересаджуємо на ту ж глибину, як росла в контейнері, навесні (квітень, травень) або восени але не пізньої осені, інакше саджанці не встигнуть вкоренитися перед зимою. Ніколи не саджайте хвойники в спеку або вітряні дні, транспірація тоді вище, що веде до висихання рослини. Чутливі до морозів види і сорти хвойних, необхідно висаджувати на захищені від сухих морозних вітрів, місцях.

Догляд: За хвойними рослинами легко доглядати, хвойні не потребують постійного хімічного захисту. Крім карликових сортів ялини, які часто вражаються павутинним кліщем. Хвойні рослини невибагливі і не вимагають додаткових підгодівель, але природно добре реагують на них. Як і всі групи рослин, бажано удобрять навесні. Найкращим добривом для хвойних компост, компост за своїм складом найбільш близький до природного грунту, в якому ростуть багато хвойних, або повільно діючім комплексним мінеральним добривом. Не вносьте мінеральні добрива восени, внесення осінньої підгодівлі викличе зростання молодих пагонів, пагони до морозів не визріють, під час морозів загинуть, і рослини будуть мати непривабливий пригнічений вигляд. Обрізка хвойних - довжина, частота і пора - залежить від роду, виду і сорту. Рекомендується весняна обрізка перед початком вегетації і влітку (VI - VII). Необхідно пам'ятати, що вічнозелені хвойні рослини періодично скидають частину хвої, і це нормально.

Використання: Хвойні рослини знаходять широке застосування в будь-яких садах. Особливо гарні за формою або забарвленням екземпляри, садять поодиноко. Хвойні дерева прекрасно підходять для живописних вічнозелених живоплотів, як вільно зростаючих, так і формованих. Живоплоти і стіни з хвойних дерев, надійно захищають від вітру, шуму і пилу, є хорошим візуальним захистом. Безліч сортів ялівцю грають роль грунтопокривних рослин, які вигідно замінюють газон. Карликові форми походять для невеликих садів, альпінаріїв, доповненням вересових садів, а також для контейнерного озеленення.

Хвойні дерева і кущі відмінно поєднуються з іншими рослинами - багатолітниками і листяними деревами. Добре виглядають на тлі будівель і самі створюють цікавий фон для інших рослин або архітектурних елементів.

В онлайн каталозі декоративних садових рослин «Ландшафт», ми використовуємо міжнародні стандарти написання назв хвойних рослин. В першу чергу ми використовуємо латинські назви, щоб уникнути двозначності, а також українськи назви і синоніми. Це дозволить Вам швидко знайти виробника цікавої Вам рослини. 

Хвойні декоративні рослини, дерева та кущі, види і сорти, назви і фото, опис характерних рис, переваги, застосування в ландшафтному дизайні: 

Якщо розділ, хвойні дерева і кущі, умови вирощування та використання в ландшафтному дизайні, був Вам цікавий і корисний, поділіться, будь ласка, з друзями в соціальних мережах:

Велика Подяка за Поширення!